روانشناسی

فرهنگی ایجاد کنید که افراد با عملکرد بالا را جذب کند (و حفظ کند).

بسیاری از شرکت‌ها این موضع را اتخاذ می‌کنند که فرهنگ آنها همان چیزی است که هست – و انتظار دارند کارگران با آن سازگار شوند. متأسفانه، این رویکرد کارمندان را درگیر نمی‌کند، به آنها کمک نمی‌کند تا مولد باشند یا به آنها این احساس را نمی‌دهد که هرگز نمی‌خواهند آنجا را ترک کنند. از طرف دیگر، برداشتن گام هایی برای ایجاد و توسعه مستمر فرهنگ سازمان می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا به یک آهنربا برای استعداد تبدیل شود.

فرهنگ سازمانی باعث رضایت شغلی می شود – و بالعکس. در حالی که بسیاری از شرکت ها در حال گسترش مقیاس های دستمزد خود هستند، ممکن است هنوز نتوانند کارگران ماهر مورد نیاز خود را در محیط پرسنل فشرده امروزی استخدام کنند. و این در راس یک مشکل دیگر است: کارمندان با استعداد در جستجوی فرصت های جدید ترک می کنند.

کارفرمایان می توانند با ارزیابی فرهنگ خود و تعیین اینکه آیا رضایت شغلی را افزایش می دهد یا خیر، به هر دو موضوع رسیدگی کنند. ارائه غرامت رقابتی و مزایا و مزایای قانع کننده برای کارفرمایان کافی نیست. این عوامل به تنهایی باعث نمی شود که کارمندان واقعاً از شغل خود احساس رضایت کنند – یا آنها را مجبور به ماندن در طولانی مدت با کارفرمای خود نمی کند. بر اساس تحقیقات شادی در محل کار رابرت هاف، حرفه ای ها رضایت شغلی را از چیزهای ناملموس به دست می آورند، از جمله:

  • به سازمان خود افتخار می کنند
  • احساس قدردانی
  • با منصفانه و محترمانه رفتار شود
  • حس موفقیت
  • درگیر شدن در کارهای سرگرم کننده و معنادار
  • ایجاد روابط مثبت در محل کار

اگرچه شما نمی توانید هر عاملی را که به رضایت کارکنان خود در محل کار کمک می کند کنترل کنید، اما می توان محل کاری ایجاد کرد که به شکوفایی مثبت و بهره وری اجازه دهد. در اینجا پنج نکته برای ایجاد این نوع محیط شرکتی وجود دارد:

1. در جریان باشید

بر اساس یک نظرسنجی جدید توسط رابرت هاف، 91 درصد از مدیران ارشد مورد بررسی گفتند که در 10 سال گذشته محیط کار آرام تر شده است.

آیا شرکت شما همگام با زمان است؟

چه معرفی یک کد لباس آرام‌تر یا حذف محدودیت‌های مربوط به کار از خانه، نه تنها به آنچه قابل قبول است، بلکه به چیزی که شرکت شما را به مکانی تبدیل می‌کند که مردم بخواهند در آن کار کنند و احساس کنند می‌توانند خودشان باشند، مرتبط است.

تغییر باید پیوسته و در حال تکامل باشد – نه چیزی که اجبار یا شتاب می گیرد. مدیریت باید آنچه را که اعضای تیم (و مشتریان) می خواهند به طور مداوم مطابقت دهد. این نیاز به ارزیابی مجدد و ارتباط در مورد نحوه ارتباط شرکت با جویندگان کار دارد.

مدیران استخدام باید در طول فرآیند مصاحبه در مورد چگونگی در نظر گرفتن نیازهای کارکنان، به عنوان مثال از طریق نظرسنجی های مشارکت کارکنان، ارتباط برقرار کنند. سرپرستان همچنین باید تیم های خود را با تغییر خط مشی ها به روز نگه دارند تا نشان دهند که سازمان چگونه با خواسته ها و نیازهای کارکنان همسو است. شرکت ها باید مدرن شوند تا بازاری باقی بمانند، استعدادهای جدید بیاورند، بهترین کارمندان را حفظ کنند، تنوع افکار را بشناسند و موفقیت ها و دستاوردها را جشن بگیرند.

2. چالش های جدید ارائه دهید

اگر همه چیزهایی را که باید در مورد این شغل بدانید، آموخته اید، اما می خواهید به عنوان یک حرفه ای به رشد خود ادامه دهید، چرا در موقعیت شغلی فعلی خود بمانید؟ شما نمی خواهید.

این درس سختی است که بسیاری از کارفرمایان آموخته اند. به طور خاص، هزاره‌ها و نسل Z برای یادگیری مستمر ارزش قائل هستند و دائماً در تلاش برای ایجاد مهارت‌های جدید و مقابله با چالش‌های جدید هستند. اجازه ندهید استعدادها در سازمانتان عقب نشینی کنند اگر…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا