متاورس

فرانسیس هوگان افشاگر فیس بوک می گوید مارک زاکربرگ باید استعفا دهد تا پلتفرم امن تر شود

فرانسیس هاگن، افشاگر فیس بوک، از رئیس سابق خود، مارک زاکربرگ، خواسته است تا از سمت خود کناره گیری کند و به جای تمرکز بر تغییر نام تجاری، به شرکت اجازه تغییر دهد.

“من فکر می کنم خیلی بعید است که شرکت تغییر کند اگر [Mark Zuckerberg] هاوگن در شب افتتاحیه کنفرانس فناوری Web Summit در روز دوشنبه در لیسبون به حاضران گفت که هنوز مدیرعامل است.

هاوگن در پاسخ به این سوال که آیا زاکربرگ باید استعفا دهد یا خیر، گفت که فکر می کند باید استعفا دهد. او گفت: «فیس‌بوک با کسی که مایل به تمرکز بر ایمنی است قوی‌تر خواهد بود، بنابراین بله.

هاگن، مدیر پروژه سابق این شرکت، در ماه اکتبر پس از افشای گزارش‌های داخلی که عمق آگاهی فیس‌بوک از تأثیرات مضر خدماتش را آشکار می‌کرد، خبرساز شد.

شرکتی که قبلاً فیسبوک نام داشت

این شبکه اجتماعی که نزدیک به 3 میلیارد کاربر دارد، هفته گذشته در یک تغییر نام تجاری با تمرکز بر ساخت “متاورس”، یک محیط مجازی مشترک که شرط می‌بندد جانشین اینترنت موبایل باشد، نام خود را به Meta تغییر داد.

اما پذیرندگان اولیه متاورس از تغییر برند فیس بوک به عنوان تلاشی برای کسب درآمد از تبلیغات فزاینده درباره مفهومی که برای منحرف کردن توجه منفی اخیر ایجاد نکرده است، انتقاد کرده اند.

هاوگن در اظهار نظر در مورد تغییر نام تجاری، گفت که با توجه به مسائل امنیتی که هنوز به آنها رسیدگی نشده بود، این امر بی معنی است.

هاوگن گفت: «فیس‌بوک مکرراً به جای پایبند ماندن به آنچه قبلاً انجام داده است، گسترش و قلمروهای جدید را انتخاب می‌کند.

به جای سرمایه‌گذاری برای اطمینان از اینکه پلت‌فرم‌هایشان حداقل سطح امنیت را نشان می‌دهند، در شرف سرمایه‌گذاری 10000 مهندس در بازی‌های ویدیویی هستند. من نمی توانم تصور کنم که چگونه منطقی است.”

عقب راندن

اعلام تغییر نام فیس بوک در بحبوحه انتقاد شدید قانونگذاران و تنظیم کننده ها در مورد شیوه های تجاری این شرکت – به ویژه قدرت گسترده آن در بازار، تصمیمات الگوریتمی و نظارت بر سوء استفاده از خدمات آن صورت گرفت.

این شبکه اجتماعی که ساختار سهام دوگانه ای را اداره می کند که از طریق آن زاکربرگ و گروه کوچکی از سرمایه گذاران شرکت را کنترل می کنند، پاسخ داد که اسناد افشا شده توسط هاوگن برای ترسیم “تصویر اشتباه” استفاده می شود.

هاوگن ماه گذشته به کمیته‌هایی متشکل از قانون‌گذاران بریتانیایی و آمریکایی گفت که فیس‌بوک به ناآرامی‌های خشونت‌آمیزتر در سراسر جهان دامن می‌زند مگر اینکه الگوریتم‌های خود را که محتوای افراطی و تفرقه‌انگیز را تحت فشار قرار می‌دهد و جمعیت‌های آسیب‌پذیر را به دام می‌اندازد تا آنها را در حرکت نگه دارد، مهار کند.

هاوگن ماه گذشته در مصاحبه ای گفت: «چیزی که بارها و بارها دیده ام این است که تضاد منافع بین آنچه برای مخاطب خوب است و آنچه برای فیس بوک خوب است وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا