بازرگانی

فدرال رزرو می گوید مشکلات املاک و مستغلات چین ممکن است به ایالات متحده نیز کشیده شود

فدرال رزرو آمریکا روز دوشنبه نسبت به پیامدهای احتمالی مشکلات املاک چین بر سیستم مالی آمریکا هشدار داد.

از تابستان امسال، توسعه دهنده پر بدهی China Evergrande، سرمایه گذاران جهانی را به لرزه انداخته است زیرا این شرکت تلاش می کند از یک نکول رسمی جلوگیری کند. دیگر توسعه‌دهندگان چینی نیز برای بازپرداخت بدهی‌های خود با مشکل مواجه شده‌اند و به ترس از پیامدهای گسترده‌تر در دومین اقتصاد بزرگ جهان افزوده‌اند – که تقریباً یک چهارم آن توسط املاک و مستغلات هدایت می‌شود.

فدرال رزرو در آخرین گزارش ثبات مالی خود که دو بار در سال منتشر می شود، اعلام کرد: استرس ها در بخش املاک و مستغلات چین می تواند سیستم مالی چین را تحت فشار قرار دهد و پیامدهای بالقوه ای برای ایالات متحده خواهد داشت.

در این گزارش به اندازه اقتصاد چین، سیستم مالی و پیوندهای تجاری جهانی اشاره شده است.

بخش اعظم این سند شرایط مالی داخلی در ایالات متحده را مورد بحث قرار می‌دهد، از قیمت‌های تاریخی بالا در بازار سهام گرفته تا خطرات رشد سریع در استیبل کوین‌ها – ارزهای دیجیتالی که به ارزش ثابتی مانند دلار آمریکا متصل هستند. تحلیلگران اظهارات فدرال رزرو در مورد املاک چین را کم اهمیت جلوه دادند.

ارتباط بین نگرانی های فدرال رزرو این است که فعالیت املاک و مستغلات در چین کند شده است، اما توسعه دهندگان بدهی قابل توجهی دارند. [and] پل کریستوفر، رئیس استراتژی بازار جهانی در موسسه سرمایه گذاری ولز فارگو مستقر در ایالات متحده، در ایمیلی گفت: برخی (مانند اورگراند) در سایر حوزه های اقتصادی متنوع هستند.

کریستوفر گفت: این پیوندهای گسترده به این معنی است که کندی در بازار مسکن چین در نهایت می تواند منجر به بیکاری، سقوط سهام چین و کاهش تورم شود – که می تواند از طریق کانال های تجارت جهانی گسترش یابد زیرا چین خرید کالاهای خود از سایر کشورها را کاهش می دهد.

با این حال، او گفت که چنین پیامدهایی بعید است. کریستوفر گفت: «دولت چین سال‌هاست که با بدهی‌های شرکت‌های بزرگ مبارزه می‌کند و در حالت آماده‌باش است و منابع لازم برای مقابله با بخش املاک و مستغلات را دارد. همانطور که در گذشته انجام دادند.

آخرین گزارش فدرال رزرو همچنین نقش سرمایه گذاران خرد و رسانه های اجتماعی در نوسانات بازار سهام در اوایل سال جاری و همچنین نقش سرمایه گذاران خارجی در فروش مارس 2020 خزانه داری را تجزیه و تحلیل کرد.

گزارش‌های قبلی ثبات مالی از سوی فدرال رزرو، چین، سطح بالای بدهی و افزایش قیمت ملک را به عنوان خطراتی که می‌تواند به ایالات متحده سرایت کند، ذکر کرده است.

ایلیا فیگن، استراتژیست ارشد در کارگزاری WallachBeth Capital مستقر در نیویورک، گفت که آخرین گزارش فدرال رزرو احتمالاً شامل مشکلات املاک و مستغلات چینی “به خاطر کامل بودن” است.

او در ایمیلی با اشاره به بحران مالی در آن زمان گفت: «فدرال رزرو به دلیل عدم مشاهده ضعف مسکن و بانک های ایالات متحده قبل از سال 2008 مورد انتقاد قرار گرفت. بنابراین هر چیزی که به خطرات املاک و مستغلات و سیستم بانکی مرتبط باشد، بیش از حد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

او انتظار نداشت که اظهارات فدرال رزرو برای سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور اهمیت زیادی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا