روانشناسی

غم و اندوه در محل کار: زمانی که کار به صورت معمول نیست

چارلز رید اعتقاد داشت که کارمندان باید مشکلات شخصی خود را در خانه رها کنند. سال‌هاست که رئیس و مدیر عامل شرکت حقوق و دستمزد 17 نفره به کارمندان سه روز مرخصی فوت با حقوق پیشنهاد می‌دهد و فکر می‌کرد که این به آنها فرصت می‌دهد تا دوباره جمع شوند و آماده سر کار برگردند.

اما وقتی شلی دختر ۲۹ ساله رید بر اثر سرطان تخمدان درگذشت، دیدگاه او تغییر کرد. روزها تبدیل به هفته‌ها و سپس ماه‌ها می‌شدند و تنها کاری که رد می‌توانست انجام دهد این بود که چند ساعت قبل از تسلیم شدن و رفتن به خانه در دفتر پرسه بزند. حداقل شش ماه طول کشید تا بتواند دوباره تمرکز کند.

دو سال پیش، رید همسر و شریک تجاری خود را نیز از دست داد و یک بار دیگر برای تمرکز تلاش کرد. او می‌گوید: «اکنون می‌دانم که این نوع غم چیزی نیست که بتوانید در یک روز یا یک هفته از آن عبور کنید، فقط نادیده بگیرید یا در خانه نگه دارید.

حالا وقتی یکی از اعضای خانواده کارمند مریض می شود یا می میرد، رد کارگر را تشویق می کند تا زمان مورد نیاز خود را اختصاص دهد. او می گوید: «ما آن را در تعطیلات آنها به حساب نمی آوریم. اگر مرخصی سالانه یا عزاداری آنها تمام شود، به هر حال به آنها پرداخت می کنیم. من به استرس آنها اضافه نمی کنم. من آنها را به خاطر چیزهایی که نمی توانند کنترل کنند مجازات نمی کنم.”

شریل سندبرگ، مدیر عامل فیس بوک، که او نیز متحمل تأثیر مخرب از دست دادن شخصی شده است، چنین نیست. در سال 2015، همسرش، دیو گلدبرگ، در حالی که در تعطیلات خانوادگی در مکزیک بود، به طور ناگهانی درگذشت. سندبرگ اخیراً در مورد سفر خود با غم و اندوه – و اینکه چگونه با فکر کردن در مورد از دست دادن در محل کار به او یاد داد – در گزینه B: مواجهه با مصیبت، ایجاد انعطاف‌پذیری، و یافتن شادی (Knopf، 2017)، که با همکاری وارتون نوشت. پروفسور آدام گرانت

سندبرگ می نویسد: “غم و اندوه یک همراه دشوار است.” در آن روزها، هفته‌ها و ماه‌های اولیه، نه تنها در زیر سطح بلکه در سطح نیز وجود داشت.»

با این حال، اکثریت قریب به اتفاق کارفرمایان بسته به اینکه متوفی فرزند، همسر، والدین یا عضو بزرگ خانواده باشد، تنها سه تا پنج روز مرخصی فوت می دهند.

چه کاری می توانید انجام دهید تا روند سوگواری را برای کارکنان خود آسان تر کنید؟

  1. زمان گذاشتن

پس از مرگ یکی از عزیزان، کارمندان معمولا چند روز از کار خود مرخصی می گیرند و زمانی که به سر کار باز می گردند، غم و اندوه می تواند عملکرد شغلی آنها را مختل کند. استرس اقتصادی ناشی از سوگواری هم برای کارمند و هم برای سازمان او مانند یک ضربه مضاعف است.

از قضا، دادن زمان بیشتر به کارکنان برای رسیدگی به غم و اندوه خود – از طریق مرخصی طولانی تر سوگ، ساعات کمتر و برنامه های انعطاف پذیر – ممکن است هزینه کمتری برای سازمان ها داشته باشد. با پرداختن به این مشکل، رهبران سازمانی می‌توانند مکانیسم‌هایی را ایجاد کنند تا اطمینان حاصل شود که کار انجام می‌شود و در عین حال کارمندان را با زمان و همدلی که برای بهبودی نیاز دارند، فراهم می‌کنند. این امر مزایای بلندمدتی را در قالب وفاداری بیشتر کارکنان به همراه دارد.

دیوید کسلر، متخصص غم و اندوه و نویسنده مشترک، به همراه الیزابت کوبلر راس، در مورد غم و اندوه می گوید که اغلب اوقات، کارفرما در نظر دارد به کارکنان برای یک سالگرد یا جشن تولد آنها پاداش بدهد (اسکریبنر، 2005). اما نحوه رسیدگی به مرگ اعضای خانواده عزیز بسیار مهمتر است. کسلر می گوید: “این یکی از مهمترین …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا