چمن مصنوعی

طراحان درباره فروشگاه صحبت می کنند و نکاتی را به اشتراک می گذارند

چمن مصنوعی، یک صنعت نسبتاً جوان، در حال طوفان در جهان است و عصر جدیدی از طراحی منظره مدرن را آغاز می کند.

در این وبلاگ، متخصصان طراحی منظر در مورد اینکه چرا چمن را برای خانه و تجارت تبلیغ می کنند، بحث می کنند. آنها همچنین بهترین شیوه های خود را برای ایجاد مناظر بدون درز ارائه خواهند کرد.

چرا طراحان منظر، چمن مصنوعی را به چمنزار ترجیح می دهند؟

روزی روزگاری، منظره گران و صاحبان املاک صرفاً از ذکر «AstroTurf» تحقیر می شدند. شباهت به فرش ارزان قیمت و رنگ های عجیب و غریب و ساخت بی کیفیت آن، نیروی محرکه این تحقیر بود. اما بعد، نسبتاً سریع، همه چیز بهتر شد.

فناوری ساخت بهبود یافت، شیمی کیفیت مواد را افزایش داد و صنعت فرش ایالات متحده به طور تصاعدی رشد کرد – چمن مصنوعی را آسان‌تر و با هزینه کمتری در دسترس قرار داد. از آنجایی که غرب به تحمل شرایط شدید خشکسالی ادامه می‌دهد و قانون‌گذاران برای محدودیت‌های بیشتر در استفاده از آب فشار می‌آورند، چمن مصنوعی به قهرمان کسانی از ما تبدیل شده است که هنوز خواهان یک رویاهای سبز خود هستیم.

پرم پنگلین، صاحب سنگفرش و محوطه سازی پنگلین با طنز می گوید: «جدول ها کاملاً تغییر کرده اند. ما در ابتدا نصب را حدود ده سال پیش شروع کردیم، و در طول راه چیزهای زیادی در مورد کیفیت محصول یاد گرفتیم، مطمئناً. در آن زمان، چمن چیزی نبود و در واقع به آن نگاه تحقیر آمیز می شد. همچنین به این دلیل که خشکسالی به اندازه الان وجود نداشت و چمن‌زار ارزان‌تر بود، اما چمن‌زار در سراشیبی است و چمن‌ها بالا آمده است.»

طراحی منظره مدرن با چمن مصنوعی

این روزها، چمن مصنوعی دیگر بازیکنی نوظهور نیست، بلکه اکنون یک چالش واقعی برای چمنزار در صنعت محوطه سازی است. در حالی که به نظر می رسد هزینه های اولیه نصب به نفع چمنزار باشد، چالش ها و هزینه های طولانی مدت نگهداری یک چمن ارگانیک سال به سال به صورت حساب اضافه می شود. از سوی دیگر، چمن اغلب می تواند سرمایه گذاری اولیه بیشتری داشته باشد، اما این سرمایه گذاری به طور متوسط ​​در 3-7 سال اول هزینه خود را پرداخت می کند.

چمن چشم انداز بدون استرس را به ارمغان می آورد. شما می توانید در زمان و هزینه بین تعمیر، نگهداری، آبیاری، کود دهی و غیره صرفه جویی کنید. بنابراین، در اصل، چمن مصنوعی به مصرف کنندگان یک سبک زندگی بدون استرس می دهد. چمن طبیعی به مقدار مناسب آب نیاز دارد – نه خیلی زیاد و نه خیلی کم، همچنین برای پیشگیری از علف های هرز، مقدار مناسب نیتروژن برای آب و هوا، کود و ارتفاع چمن زنی. حتی یک باغبان اغلب قادر به حفظ زیبایی مطلوب یک چمن طبیعی نیست.

وقتی در مورد محدودیت‌های بالقوه چمن در طراحی‌های منظر باغ سؤال شد، ویر پاسخ داد: «من هیچ محدودیتی در طراحی چمن مصنوعی برای طراحی منظر نمی‌بینم. در هر صورت، گزینه های بیشتری را باز می کند. به عنوان مثال، یک مشکل رایج در منظره، زهکشی است. با گنجاندن چمن مصنوعی در طراحی، اساساً یک چاه خشک غول پیکر در زیر چمن ایجاد می کنیم. آب مسیر کمترین مقاومت را پیدا می کند و هنگامی که آب به چمن نفوذ می کند، از طریق پایه عبور می کند و به خاک خشک زیر سطح پایه برخورد می کند. با افزودن چمن مصنوعی، می‌توانیم به سرعت تخلیه سریع‌تری در مناظرمان دست یابیم.»

نرخ های مجنون زهکشی

ویر با مهربانی ویدیوی زیر را ارائه کرده است که توانایی چمن را در تخلیه سریع آب حتی در هنگام بارندگی نشان می دهد.

علاوه بر افزایش ارزش زیبایی شناختی و عملکردی یک ملک، چمن مصنوعی فرصتی باورنکردنی برای صاحبان مشاغل نیز فراهم می کند. همانطور که پرم توضیح می‌دهد، «تورف برای کسب‌وکار بسیار ساده‌تر است، و چرخش برای آن بسیار سریع‌تر است. همچنین چمن در مقایسه با چمن حاشیه سود بیشتری دارد. اما با وجود اینکه این کار اصلی ما نیست – این یک آیتم اکسسوری است – و همه مناظری را که انجام داده‌ایم لوکس‌تر نشان می‌دهد. اگر در منطقه‌ای کار می‌کنید که برای تجملات ارزش قائل است، چمن یکی از ملزومات کسب‌وکار شما است.»

ویر همچنین می افزاید: «چمن سرویس ساده ای است که می توان آن را به هر شرکت منظره، سنگفرش یا بتن اضافه کرد. مفهوم سنگفرش و بتن مشابه نصب چمن مصنوعی است. با افزودن چمن به بسته خدمات هر پیمانکاری، نرخ بسته بالاتری ایجاد می‌کند زیرا یک پیمانکار می‌تواند کل بسته‌های منظره را ارائه دهد. هنگام نصب چمن واقعی، پیمانکاران به دلیل عدم ورود چمن به خاک بومی، نقاط خشک و تعمیر و نگهداری ضعیف پس از نصب، تماس های زیادی دارند. برای ما، چمن مصنوعی نرخ تماس برگشتی کمتر از 5 درصد دارد.

نرخ بسته بالاتر، چرخش پروژه تسریع شده، افزایش حاشیه، و کاهش بازگشت بازگشت – همه در حالی که هنوز یک محصول لوکس کاربردی و مقرون به صرفه را ارائه می دهند؟ چمن مصنوعی واقعا قهرمان این داستان است.

نکات طراحی برای چمن

با درج این نکات طراحی از طرف متخصصان، از چمن مصنوعی خود نهایت استفاده را ببرید:

چمن مناسب را برای سبک خانه خود انتخاب کنید

خرید چمن مصنوعی گاهی اوقات می تواند دلهره آور باشد – تعداد زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما با پرسیدن از خود …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا