بورس

شی قصد دارد تا بورس جدید برای شرکت های کوچک و متوسط ​​بسازد | اخبار بازار مالی

رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، گفته است که چین یک بورس اوراق بهادار جدید در پکن راه اندازی خواهد کرد تا تامین مالی برای شرکت های نوآور کوچکتر فراهم کند، زیرا پکن تلاش می کند نقش تامین مالی سهام در سیستم مالی خود را افزایش دهد.

شی به زمان تشکیل هیات مدیره جدید یا جزئیات دیگری اشاره نکرد، اما گفت که این “پلتفرمی را برای شرکت های نوآور کوچک و متوسط ​​فراهم می کند.” در سخنرانی روز پنجشنبه در پایتخت چین، شی گفت که چین همچنین “اصلاحات” شرکت ملی سهام و معاملات سهام یا NEEQ، یک صرافی مستقر در پکن را که در سال 2013 راه اندازی شد، “عمیق تر خواهد کرد”.

دولت چین گفته است که می‌خواهد سهم تامین مالی سهام در سیستم مالی تحت سلطه بانک‌های خود را به عنوان بخشی از تلاش برای کاهش سطح بدهی در اقتصاد خود افزایش دهد و اخیرا قوانینی را وضع کرده است که فهرست کردن را برای شرکت‌هایی که داده‌های مصرف‌کننده را مدیریت می‌کنند دشوار می‌کند. خارج از کشور .

واشنگتن به شرکت های چینی فهرست شده در فهرست ایالات متحده مهلتی سه ساله داده بود تا اجازه بازرسی از حسابرسی های مالی خود را بدهند و تهدیدی برای حذف آنها از لیست ها وجود داشت.

چین در حال حاضر دارای دو بورس بزرگ در شانگهای و شهر جنوبی شنژن است. کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین که بازارهای سهام این کشور را تنظیم می کند، در بیانیه ای پس از سخنرانی گفت: شرکت های منتخب که در حال حاضر در NEEQ معامله می شوند، در بورس جدید پکن فهرست می شوند. بورس اوراق بهادار شانگهای در سال 2019 هیئت مدیره ای به نام STAR Market راه اندازی کرد تا برای شرکت های فناوری تأمین مالی کند.

این کمیسیون در بیانیه ای جداگانه گفت که تعمیق اصلاحات NEEQ و ایجاد بورس جدید “اقدامی مهم برای اجرای استراتژی توسعه ملی ما بر اساس نوآوری و توسعه بیشتر محرک های جدید توسعه است.” همچنین این اقدام مهمی برای تعمیق اصلاحات ساختاری در سمت عرضه مالی است.»

NEEQ – همچنین به عنوان هیئت مدیره سوم جدید شناخته می شود – به گونه ای طراحی شده است که نسبت به دو بورس بزرگ چین، الزامات فهرست بندی سخت تری داشته باشد. این شرکت از زمان راه‌اندازی خود با نقدینگی دست و پنجه نرم کرده است، که منجر به نسبت بالایی از سهامی شده است که به طور فعال معامله نمی‌شوند. هیئت مدیره NEEQ Select را در سال 2020 راه اندازی کرد، یک دسته جدید با الزامات فهرست بندی دقیق تر.

شی در مورد هیچ یک از اقدامات نظارتی اخیر برای مهار اینترنت و شرکت های آموزشی که در ماه های اخیر بازارهای مالی را تکان داده اند، اظهار نظر نکرد.

شی در طی سخنرانی خود در اجلاس سران دولت در مورد تجارت خدمات، بر گشایش تدریجی چین برای سرمایه گذاری خارجی در بخش های خدماتی مانند مالی و مراقبت های بهداشتی تاکید کرد، زیرا پکن وارد شدن رقابت خارجی را به عنوان بخش اساسی مدرن سازی اقتصاد خود می بیند.

شی گفت که چین با “کاوش” ایجاد یک منطقه نوآوری اختصاص داده شده به تجارت خدمات و از طریق یک “فهرست منفی” در سراسر کشور به بازگشایی خدمات ادامه خواهد داد. چین قبلاً چنین فهرست‌هایی را منتشر کرده بود که بخش‌های ممنوعه برای سرمایه‌گذاری را نام می‌برد، در حالی که اجازه سرمایه‌گذاری در سایر زمینه‌ها را می‌داد.

شی گفت: چین آماده همکاری با همه طرف‌ها برای ادامه همکاری‌های باز است، و افزود که چین فرصت‌های توسعه تجارت در خدمات را به اشتراک خواهد گذاشت تا بهبود و رشد اقتصاد جهانی را ارتقا بخشد.

فروپاشی گردشگری بین‌المللی که به دلیل همه‌گیری جهانی به شدت کاهش یافته است، به تجارت جهانی خدمات آسیب رسانده است. واردات و صادرات خدمات چین با 15.7 درصد کاهش در سال به 4.6 …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا