تکنولوژی

شرکت های CyberSec مشاوره و خدماتی را برای سرکوب بدافزارهای ارسال شده به اوکراین ارائه می دهند

ساعاتی قبل از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در 24 فوریه، مایکروسافت یک بسته بدافزار جدید به نام “FoxBlade” پیدا کرد. با گسترش نگرانی ها در مورد عواقب بدافزارهای جنگ، بسیاری از شرکت های امنیت سایبری اقدامات پیشگیرانه را برای قربانیان احتمالی اعلام کرده اند.

مرکز اطلاعات تهدیدات مایکروسافت (MSTIC) دور جدیدی از حملات سایبری تهاجمی و مخرب علیه زیرساخت دیجیتال اوکراین را در ساعات منتهی به تهاجم کشف کرده است. این شرکت بلافاصله دولت اوکراین را در مورد وضعیت مطلع کرد و توصیه های فنی در مورد اقداماتی برای جلوگیری از موفقیت بدافزار ارائه کرد.

مایکروسافت گفت: «در عرض سه ساعت پس از این کشف، امضاهایی برای شناسایی این سوء استفاده جدید نوشته شد و آن را به سرویس ضد بدافزار Defender اضافه کرد و به دفاع در برابر این تهدید جدید کمک کرد.

در روزهای اخیر، ما پیشنهادات اطلاعاتی و دفاعی تهدیدات را در مورد حملات به طیف وسیعی از اهداف، از جمله موسسات نظامی اوکراین، تولیدکنندگان و بسیاری دیگر از سازمان‌های دولتی اوکراین به مقامات اوکراینی ارائه کرده‌ایم. این کار ادامه دارد.»

با ادامه تشدید جنگ سایبری در اوکراین، شرکت امنیت سایبری Surfshark مستقر در لیتوانی ویدیویی را فیلمبرداری کرده است که در آن خطرات جنگ سایبری را برجسته کرده و به مردم توصیه های عملی در مورد نحوه محافظت از خود می دهد.

شرکت امنیت سایبری Vectra AI فهرستی از ابزارها و خدمات امنیت سایبری رایگان را به سازمان‌هایی ارائه می‌کند که معتقدند ممکن است در نتیجه این درگیری هدف قرار گیرند. علاقه مندان باید اطلاعات خود را در این فرم ارسال کنند.

وب سایت بانک ها و دستگاه های خودپرداز و همچنین شبکه های کامپیوتری ارتش در روزهای اخیر به دلیل حملات سایبری دچار اختلال شده است. کمپین های اطلاعات نادرست با هدف ایجاد وحشت در سراسر شبکه های سلولی گسترش یافت. Vectra هشدار داد که هر شکلی از سازمان ممکن است تحت تأثیر یک حمله سایبری در این جنگ قرار گیرد.

Hetish Sheth، رئیس و مدیر عامل Vectra AI گفت: “تشدید درگیری سایبری عواقب غیر قابل پیش بینی خواهد داشت.” “هیچ سازمان دولتی یا خصوصی این اطمینان را ندارد که یک تماشاگر صرف باقی بماند.”

همه در خطر هستند

الکساندر والنتیج، مدیر ارشد امنیت اطلاعات در Surfshark، تاکید کرد که تشدید خطرات احتمالی سایبری در سطح جهانی در حال افزایش است.

از زمانی که روسیه در 24 فوریه به اوکراین حمله کرد، جنگ الکترونیک جهانی افزایش یافته است. وی گفت که مهار حملات سایبری در مناطق خاص یک چالش است و همیشه احتمال آسیب‌های جانبی به تقریباً هر کشوری در کره زمین وجود دارد.

Valentige از همه کاربران رایانه خواست تا اقدامات عملی زیر را دنبال کنند:

  • هر گونه فعالیت مشکوک را جدی تر بگیرید، به ویژه تلاش های فیشینگ. جرایم سایبری شایع‌ترین جرایم سایبری است و هر سوم قربانی جرایم سایبری در معرض حمله فیشینگ قرار می‌گیرند.
  • برای جلوگیری از بدافزار، فایل‌ها را از صفحات HTTP ناشناخته یا ناامن دانلود نکنید.
  • تمام نرم افزار خود را به روز نگه دارید.
  • از مهم ترین داده ها برای محافظت از خود در صورت حمله سایبری از نوع «پاک کن» نسخه پشتیبان تهیه کنید. بدافزاری مانند این اخیراً کشف شده است که هدف آن …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا