تکنولوژی

سیستم سنجش پیشرفته ممکن است در را برای رانندگی بدون مرگ باز کند

بر اساس یافته‌های تحقیقاتی که روز سه‌شنبه توسط توسعه‌دهنده پلتفرم‌های خود حسگر منتشر شد، فناوری برای کاهش مرگ و میر جاده‌ای به صفر در دسترس است.

یک گزارش تحقیقاتی توسط Neural Propulsion Systems، در Pleasanton، کالیفرنیا، نشان داد که حسگرهای مورد نیاز برای حذف تلفات جاده‌ای باید داده‌ها را با حداکثر سرعت ۱۰۰ ترابیت در ثانیه یا ۱۰ برابر سرعت داده از چشم به مغز یک فرد پردازش کنند. انسان بر اساس این گزارش، انسان ها تنها یک در یک میلیارد از نرخ پردازش اطلاعات مورد نیاز برای جلوگیری از حوادث را می بینند.

NPS در گزارش خود فاش کرد که توانسته است به این نرخ ها در یک محدوده آزمایشی و آزمایش اثبات مفهومی یک جزء حساس کلیدی مورد نیاز برای عدم تلفات جاده ای در فرودگاهی در شمال کالیفرنیا در دسامبر برسد.

بر اساس این گزارش که توسط بهروز رضوانی، بابک حسیبی نوشته شده است، نرخ داده های این حسگر از طریق ترکیبی از تجزیه و تحلیل پیشرفته، رادار چند باند پیشرفته، فناوری LiDAR حالت جامد و فناوری پیشرفته سیستم روی یک تراشه به دست آمده است. لارنس برنز

سوال کلیدی برای شرکت‌هایی که سیستم‌های رانندگی خودران را توسعه می‌دهند باید این باشد که چه چیزی باید درست باشد تا تلفات جاده‌ای به صفر برسد؟ ما دریافتیم که سنجش و پردازش حدود 100 ترابیت در ثانیه یکی از آن الزامات ضروری است و این واقعاً ممکن است.

برنز، مشاور اجرایی NPS افزود: «امروزه تصادفات جاده ای سالانه باعث بیش از 1.3 میلیون مرگ و 50 میلیون جراحت می شود که نیمی از آنها عابران پیاده و دوچرخه سواران هستند. اکنون ما فناوری سنجش و پردازش خودرو را داریم تا بتوانیم آنقدر خوب ببینیم که پایان کار را فعال کنیم [to] این اپیدمی.»

ریاضی جدید

در قلب حسگر NPS یک تایر اسپرت به نام Atomic Norm قرار دارد که در MIT و Caltech توسعه یافته و توسط NPS برای رانندگی خودران اصلاح شده است. این اساساً نحوه پردازش و درک داده های حسگر را تغییر می دهد.

رضوانی، مدیرعامل و موسس NPS در بیانیه‌ای گفت: «بر اساس اصول فیزیک و تئوری اطلاعات، حسگرها می‌توانند به اندازه کافی خوب ببینند تا تلفات جاده‌ای صفر شود.» «این یک تفکر آرزویی نیست. امروز امکان پذیر است.

وی ادامه داد: «ما فقط بر روی گسترش این فناوری تاریخی متمرکز هستیم که همه چیز را زودتر، واضح تر و بیشتر می بیند تا وسایل نقلیه خودران را با فاصله توقف و زمان لازم برای رسیدن به تصادفات قابل پیشگیری به صفر برساند.»

او افزود: «هنری فورد گفت هدفش این است که هر خانواده کارگری یک ماشین داشته باشد. “هدف ما این است که هرگز کسی که دوستش دارید را در یک تصادف رانندگی از دست ندهید.”

راب اندرل، رئیس و تحلیلگر اصلی در گروه خدماتی Enderle، خاطرنشان می کند: حسگرهای متعددی که می توانند در همه انواع آب و هوا “دیدن” و تهدیدات قریب الوقوع را درک کنند، و همچنین هوش مصنوعی پیشرفته، در ایجاد آینده ای با مرگ کم ضروری هستند. مشاور در Bend، Ore. .

او به TechNewsWorld گفت: «با این حال، ما همچنین به ارتباطات ابری خودرو به وسیله نقلیه در زمان واقعی و افزایش پشتیبانی فنی میدانی برای رسیدن به نتیجه مرگ کم نیاز داریم.

بیش از سنسورهای فوق العاده مورد نیاز است

به نظر می رسد یک عنصر کلیدی که در چشم انداز NPS از آینده ای بدون مرگ وجود ندارد، نیاز به …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا