تکنولوژی

سیستم بیومتریک جدید از هندزفری به عنوان رمز عبور ایمن استفاده می کند

یک باور رایج وجود دارد که احراز هویت انگشت، صورت و صدا مظهر امنیت است. اما به گفته مقامات nVIAsoft که اشاره می کنند سیستم های بیومتریک سنتی مانند تشخیص چهره، صدا و اثرانگشت دارای آسیب پذیری هایی هستند که به راحتی می توان از آنها سوء استفاده کرد، این فناوری ها آنقدر که ما فکر می کنیم امن نیستند.

این استارت آپ مستقر در نیویورک در حال توسعه یک روش انقلابی با استفاده از حسگرهای بیومتریک دستی بدون تماس و ثبت اختراع و یک راه حل نرم افزاری اختصاصی است. برای از بین بردن چنین آسیب پذیری هایی با فناوری دستی جدید کار می کند.

این شرکت در حال توسعه یک روش احراز هویت بیومتریک جدید – به نام Verihand – به عنوان اولین خواننده بیومتریک بدون تماس است که ساختار ورید پیچیده کل دست را برای ایجاد یک شناسه دیجیتال رمزگذاری شده منحصر به فرد ترسیم می کند که شکستن آن تقریبا غیرممکن است.

در اصل، Verihand کل دست کاربر را رمز عبور می کند. یک خواننده بیومتریک بدون تماس، ساختار ورید پیچیده کل دست فرد را برای ایجاد یک شناسه دیجیتال رمزگذاری شده منحصر به فرد ترسیم می کند که هک کردن آن تقریبا غیرممکن است. به گفته توسعه دهندگان محصول، فرآیند اسکن فوری، غیرتهاجمی و بهداشتی Verihand نسبت به روش های سنتی ایمن تر و قابل اعتمادتر است.

فناوری بر اساس تقاضا

NVIAsoft پیش بینی می کند که فناوری احراز هویت آن یک استاندارد جهانی و یکی از پیشرفت های فناوری پیشرو در صنعت برای امنیت هویت در پنج سال آینده باشد. این شرکت همچنین فرصت قابل توجهی را برای گسترش به صنعت رایانش ابری و موبایل برای ورود به سیستم واحد (SSO)، بانکداری آنلاین امن و راه‌حل‌های پرداخت پیش‌بینی می‌کند.

تحقیقات این شرکت نشان می دهد که سیستم های بیومتریک سنتی مانند تشخیص چهره، صدا و اثر انگشت دارای حفره های امنیتی هستند که به راحتی می توان از آنها بهره برداری کرد. فرآیند اسکن فوری، بهداشتی و غیر تهاجمی Verihand ایمن تر و قابل اعتمادتر از روش های سنتی است.

از زمان شروع همه گیری، جهان به شدت از نحوه تعامل آنها با محیط اطراف خود آگاه شده است. Verihand یک راه حل مناسب برای این مشکل ارائه می دهد.

در این عصر دیجیتال، تقاضای زیادی برای اثبات هویت دیجیتالی وجود دارد که نمی تواند به حریم خصوصی مشتریان آسیب برساند. به گفته برنارد گارسیا، بنیانگذار و مدیر عامل nVIAsoft، بازار شناسایی بیومتریک اکنون توسط شرکت ها و دولت های بزرگ در سراسر جهان در حال بررسی است.

او به TechNewsWorld گفت: «بنابراین یک روش بسیار قدرتمندتر، مانند Verihand، به راحتی توسط بازار پذیرفته می شود، و راه حل های کمتر دقیق مانند اثر انگشت، اسکن عنبیه و شبکیه چشم، و تشخیص چهره توسط قدرت Verihand از بین می رود.

تنوع برنامه ها

هدف محصول Verihand از NVIAsoft دستیابی به لیست عظیمی از برنامه‌ها است. این شامل:

  • کنترل دسترسی ایمن
  • زمان حضور و غیاب کارکنان
  • عضویت در ورزشگاه
  • دسترسی بدون تماس به مراقبت های فوری (بیمارستان، کلینیک، امکانات مراقبت در منزل)
  • ورودی دانشگاه (تالار، عضویت در کتابخانه، خوابگاه)
  • گواهینامه رانندگی بدون تماس و پاسپورت
  • بدون لمس حساب بانکی وارد شوید
  • دسترسی شخصی ایمن

انتظار می رود نسل اول این شرکت حدود شش ماه دیگر به بازار عرضه شود. گارسیا خاطرنشان کرد که برای مشتریان تجاری به مشاغل خواهد بود، که امیدوار است کاربرانی را که نیاز دارند جذب کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا