اقتصادی

سهام و بازارهای انرژی پس از حمله روسیه به اوکراین

بایدن گفت که این اقدامات، همراه با تحریم های اعلام شده در روز پنجشنبه، روسیه را چنان «تضعیف» می کند که به پوتین «تصمیمات سختی» می دهد.

خانم استنت به یک شورای آنلاین گفت که آقای پوتین بیش از یک دهه است که برای به رسمیت شناختن “حوزه نفوذ روسیه در کشورهای پس از فروپاشی شوروی” توسط غرب فشار می آورد و ممکن است متوقف نشود مگر اینکه مجبور شود این کار را انجام دهد. درباره کنفرانس روابط خارجی چهارشنبه.

با پیش‌بینی تحریم‌های جدید، سهام بانک‌ها سریع‌تر از بازارها به طور کلی سقوط کردند. سهام بانک های اروپایی با بزرگترین عملیات روسیه سقوط کرد: سهام Raiffeisen اتریشی 23 درصد کاهش یافت، سهام UniCredit ایتالیا 13.5 درصد سقوط کرد و Société Générale فرانسه حدود 12 درصد از دست داد. در ایالات متحده، JPMorgan Chase حدود 2.8 درصد و سیتی گروپ 4 درصد کاهش یافته است.

سهام انرژی در روز پنجشنبه کاهش یافت، اما این نقطه روشنی برای سرمایه‌گذارانی بود که در سال 2022 مالک آنها بودند. هالیبرتون، Occidental Petroleum، Marathon Oil، Hess و Exxon Mobil از جمله ذخایر سوخت فسیلی هستند که در سال 2022 بیش از 20 درصد افزایش یافتند.

سرمایه گذاران به دنبال ایمنی در طوفان بازار به پناهگاه های معمولی – خزانه و طلا هجوم آورده اند.

دیوید روزنبرگ، اقتصاددان ارشد در شرکت خود، Rosenberg Research، در تورنتو، گفت: «خزانه‌ها در چنین محیطی محافظت می‌کنند. “من فکر می کنم خطرات رکود در حال افزایش است و در تاریخ اخیر رکودی وجود نداشته است که دارایی های بلندمدت خزانه داری شما را به درآمد نرسانده باشد.”

بازده اوراق قرضه کاهش یافت که در جهت مخالف قیمت ها حرکت می کند. بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری که در 15 فوریه 2.045 درصد افزایش داشت، در روز پنجشنبه به 1.96 درصد کاهش یافت.

طلا که در ماه نوامبر زیر 1770 دلار در هر اونس بود، در یک نقطه در نیویورک به بالای 1924 دلار رسید و به 1899 دلار کاهش یافت. آقای روزنبرگ گفت: «طلا همیشه یکی از مکان‌هایی بوده است که می‌خواهید در یک بحران به آنجا بروید.

در گزارش دهی مشارکت کنید آنتون ترویانوفسکیو آستین رمزیو ویلیام بی. دیویس و جیسون کاریان.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا