بورس

سهام ایالات متحده با داده های تورمی که انتظارات را برآورده می کند، افزایش می یابد

وال استریت روز جمعه پیشرفت کرد و S&P 500 به بالاترین حد بسته شدن تاریخ رسید، زیرا فعالان بازار یک قرائت تورمی را که مطابق با اجماع بود، هضم کردند، اما همچنین بیشترین افزایش سالانه قیمت مصرف کننده را در نزدیک به چهار دهه اخیر ثبت کردند.

هر سه شاخص عمده سهام در ایالات متحده پیشرفت کردند، و سهام های فناوری کار سنگینی را انجام دادند.

داوجونز Industrial Average با 0.6 درصد افزایش به 35970.99، S&P 500 با 0.95 درصد افزایش به 4712.02 رسید و Nasdaq Composite سنگین با 0.73 درصد افزایش به 15630.60 رسید.

همه شاخص‌ها جلسه را بالاتر از بسته شدن جمعه گذشته به پایان رساندند و S&P 500 بیشترین درصد پیشرفت هفتگی خود را از فوریه به بعد ثبت کرد، زیرا تنش کاهشی بر روی متغیر ویروس کرونا Omicron به افزایش گسترده در اوایل هفته کمک کرد.

گزارشی از وزارت کار ایالات متحده نشان داد که قیمت های مصرف کننده در ماه گذشته افزایش یافت و به نرخ رشد سالانه 6.8 درصد رسید که بالاترین میزان در بیش از 39 سال گذشته است.

به نظر می رسد که واکنش امروز نشان می دهد که بازار قیمت را رد کرده است [consumer price index or CPI] چاک کارلسون، مدیر عامل شرکت خدمات سرمایه گذاری Horizon در هاموند، ایندیانا، گفت: “می خواند.” “بازارها همیشه به آینده نگاه می کنند و مطالعه امروز ممکن است به اوج در برابر یک سطح ثابت اشاره کند.”

تورم مداوم به دلیل چالش‌های زنجیره تامین نشان می‌دهد که فدرال رزرو ایالات متحده می‌تواند سیاست‌های پولی تطبیقی ​​خود را زودتر از آنچه بسیاری انتظار داشتند، تشدید کند.

تیم گرسکی، استراتژیست ارشد پورتفولیو در Inverness Counsell در نیویورک، می گوید: «بدیهی است که محرک اصلی این موضوع مسائل مربوط به زنجیره تامین است. اما به نظر می رسد که این مشکلات می تواند کاهش یابد و با گذشت زمان باید آنها را در حد متوسط ​​ببینیم. این باید پا را از شتاب دهنده تورم دور کند.»

نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان نشان داد که بانک مرکزی در سه ماهه سوم سال آینده، نرخ های بهره کلیدی را از تقریباً صفر به 0.25 تا 0.50 درصد افزایش می دهد و پس از آن در سه ماهه چهارم، نرخ بهره دیگری را افزایش می دهد.

انتظار می رود فدرال رزرو هفته آینده برای جلسه سیاست پولی دو روزه خود تشکیل جلسه دهد، که در آن فعالان بازار هر گونه سرنخ در مورد این افزایش نرخ ها و سرعت کاهش خرید اوراق قرضه خود را بررسی خواهند کرد.

کارلسون گفت: «فدرال‌رزرو زودتر از این‌ها تلگراف داد که سخت‌تر شود. “بازارها با انقباض فدرال رزرو در صورتی که انتظارات تورمی را کاهش دهد، راحت تر خواهند بود.”

سهام شرکت نرم افزاری Oracle Corp. پس از پیش بینی خوش بینانه برای سه ماهه سوم، جهش کرد.

Broadcom Inc پس از اعلام برنامه 10 میلیارد دلاری خرید سهام توسط سازنده تراشه پیشرفت کرد.

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا در توییتی نوشت که “به فکر ترک شغلم و تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر تمام وقت است.” سهام این خودروساز برقی این جلسه را با افزایش به پایان رساند.

پس از آن که گلدمن ساکس ارزش سهام این شرکت هواپیمایی تجاری را به “فروش” از “خنثی” کاهش داد، خطوط هوایی جنوب غربی سقوط کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا