تکنولوژی

سایت فوق العاده بزرگ اینتل برای رسیدگی به اختلافات بین المللی در ایالات متحده حیاتی است [Opinion]

در این ماه اینتل برنامه ای 20 میلیارد دلاری را برای تراشه های آمریکا اعلام کرد که وعده ساخت بزرگترین کارخانه نیمه هادی در اوهایو در ایالات متحده را داده بود. یک شهر مستقل

این توافق برای توانایی ایالات متحده برای اعمال تحریم های تکنولوژیک علیه روسیه در صورت وقوع جنگ، و تضمین موفقیت در صورت گسترش و گسترش جنگ در یک دوره زمانی طولانی، حیاتی خواهد بود.

همچنین نمایشی از نحوه ساخت کارخانه ای است که بتواند در طول رویدادهایی مانند یک بیماری همه گیر به کار خود ادامه دهد و بر نیاز به محافظت از سایت در برابر گسترش عوامل بیماری زا که به طور تصادفی یا عمدی معرفی می شوند تأکید می کند.

بیایید این هفته آن را بررسی کنیم – و با محصول هفته من به پایان خواهیم رسید: تلویزیون OLED 77 LG.

لجستیک پویا ریزپردازنده زشت

جهان به طور فزاینده ای به ریزپردازنده ها وابسته است. این در اتومبیل‌ها، لوازم خانگی، اسباب‌بازی‌ها و دستگاه‌های ایمنی متصل وجود دارد و به‌ویژه برای سیستم‌های تسلیحاتی مهم است.

کمبود فعلی ریزپردازنده‌ها منجر به پیش‌بینی‌های وحشتناکی شده است مبنی بر اینکه کارخانه‌های بیشتری باید تعطیل شوند، کارگران بیشتری اخراج خواهند شد و کمبود محصولات نهایی به افزایش تورم کمک می‌کند. مورد دوم به این دلیل است که قیمت به طور کلی تابعی از عرضه و تقاضا است. اگر تقاضا قوی و عرضه ضعیف باشد، قیمت ها افزایش می یابد. و با سرعتی بی سابقه در حال افزایش بودند.

بخشی از مشکل ایالات متحده این است که اکثریت قریب به اتفاق ریزپردازنده ها در سایر نقاط جهان – به ویژه آسیا – ساخته می شوند. حدود 92 درصد از پیشرفته ترین نیمه هادی ها از یک شرکت تایوانی به نام TSMC می آیند.

اگر چین به تایوان حمله کند و کنترل TSMC را در دست بگیرد، این کشور می‌تواند بسیاری از محصولات الکترونیکی پیشرفته جهان را با یک ضربه قلم بشکند، بدون این‌که به خطرات کاشت کدهای خصمانه در تراشه‌ها اشاره کنیم.

چین مدت‌هاست که خواهان کنترل تایوان بوده است و برنامه‌ریزان جنگ داخلی ایالات متحده نسبت به تشدید نگران‌کننده تنش توسط چین به عنوان مقدمه‌ای برای جنگ هشدار داده‌اند.

روسیه مشکل را بدتر می کند

به نظر می رسد چین و روسیه بیش از هر زمان دیگری در حال همکاری هستند. روسیه تحلیل های نظامی زیادی را در رابطه با استراتژی جنگی خود در اوکراین انجام می دهد و اوضاع در آنجا نیز برای ایالات متحده خوب به نظر نمی رسد.

ایالات متحده تهدید کرده است که در صورت حمله روسیه به اوکراین، فناوری های پیشرفته را قطع خواهد کرد. اما اگر چین کنترل پیشرفته ترین فناوری ریزپردازنده تایوان را در دست بگیرد، تهدید تحریم های آمریکا علیه روسیه تاثیر چندانی نخواهد داشت.


اگر چین و روسیه حملات خود را هماهنگ کنند، می توانند تولید فناوری را از غرب به آن کشورها (عمدتاً چین) منتقل کنند و چین عملاً از ایالات متحده به عنوان ابرقدرت جهان در زمینه فناوری پیشرفته پیشی خواهد گرفت.

اینتل مگا فاب

تولید نیمه هادی اعلام شده که توسط قوانین دو حزبی امکان پذیر شده است، به طور چشمگیری این پویایی بالقوه را با حفظ بیشتر عرضه نیمه هادی های ایالات متحده در داخل کشور تغییر می دهد.

با این حال، این کارخانه تا سال 2025 زودتر به بهره برداری نمی رسد و سایت های پیش ساخته، به دلیل پیچیدگی و پیشرفت در فناوری فرآیند، اغلب دیرتر از زمان برنامه ریزی شده راه اندازی می شوند.

این بدان معناست که به محض اینکه گیاه بتواند کمبود …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا