متاورس

سئول اولین شهری است که وارد منطقه متاورس می شود. چه شکلی خواهد بود؟

دولت کلان شهر سئول (SMG) دوشنبه اعلام کرد که اولین شهر بزرگی خواهد بود که وارد منطقه متاورس می شود.

این شرکت که به طور موقت «متاورس سئول» نامیده می شود، قصد دارد یک سیستم ارتباط مجازی برای تمامی حوزه های مدیریت شهری خود ایجاد کند. این خدمات از سال آینده در سه مرحله شامل خدمات اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، آموزشی و عمرانی می شود.

طرح سئول ویژن 2030

متاورس به یک دنیای مجازی سه بعدی مشترک اشاره دارد که در آن تمام فعالیت ها می توانند با استفاده از تجهیزات واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام شوند. این پلتفرم‌ها در سال‌های اخیر محبوبیت پیدا کرده‌اند، زیرا مردم فعالیت‌های آنلاین خود را تغییر داده‌اند، به‌ویژه در بحبوحه همه‌گیری COVID-19.

پایتخت کره جنوبی 3.9 میلیارد KRW (حدود 2.8 میلیارد یورو) در این پروژه سرمایه گذاری کرده است، به عنوان بخشی از شهردار شهر Oh Se-hoon. طرح سئول ویژن 2030. شهردار گفت که قصد دارد سئول را به “شهر همزیستی، یک رهبر جهانی، شهری امن و شهری پرشور آینده تبدیل کند.”

اگر این پروژه به واقعیت تبدیل شود، شهروندان سئول به زودی می توانند عینک واقعیت مجازی خود را برای ملاقات با مقامات شهری برای مشاوره مجازی استفاده کنند. آنها حتی می توانند در رویدادهای جمعی شرکت کنند.

جشنی در بعد جدید

وقتی زنگ سنتی ناقوس بوسینگاک در شب سال نوی 2022 به صدا در می‌آید، در زندگی واقعی (IRL) و همچنین در متاورس اتفاق می‌افتد.

SMG به طور متوالی تسهیلات و خدمات مختلف پشتیبانی تجاری از جمله دفتر شهردار مجازی را ارائه خواهد کرد. آزمایشگاه فین تک سئولو سرمایه گذاری در سئول و شهر دانشگاه سئولروی پلت فرم متاورس آن

این شهر در بیانیه ای اعلام کرد که در سال 2023 SMG “مرکز Metaverse 120” (با نام موقت)، یک مرکز خدمات عمومی مجازی را افتتاح خواهد کرد. مقامات دولتی آواتار در metaverse خدمات مدنی و خدمات مشاوره ای مناسب را ارائه خواهند کرد، که فقط از طریق مرکز خدمات شهری تالار شهر سئول در دسترس بود.

علاوه بر این، جاذبه های توریستی مهم در سئول، مانند میدان گوانگوامون، کاخ دیوکسوگونگ و بازار نامدمون، توسط “منطقه توریستی مجازی” ارائه خواهند شد.

در مورد منابع تاریخی از دست رفته، مانند دروازه دونویمون (یکی از چهار دروازه کوچک پایتخت که در سال 1915 تخریب شد)، آنها در فضای مجازی بازآفرینی خواهند شد.

از سال 2023، جشنواره های پیشرو سئول، مانند جشنواره فانوس سئولهمچنین در متاورس برگزار خواهد شد تا همه مردم در سراسر جهان از آن لذت ببرند.

SMG همچنین خدماتی را برای گروه های آسیب پذیر اجتماعی از جمله محتوای ایمنی و راحتی برای افراد دارای معلولیت با استفاده از واقعیت توسعه یافته (XR) توسعه خواهد داد.

غلبه بر محدودیت های زمانی و مکانی

شهر متاورس سئول به گام جدیدی در توسعه شهرهای هوشمند تبدیل شده است.

مطابق با وب سایت کوارتزاین شهر قصد دارد از هوش مصنوعی برای نظارت بر فاضلاب و ایستگاه های فاضلاب استفاده کند. “این ربات چت کننده هوش مصنوعی به عنوان یک دربان عمومی خدمت می کند و در مورد همه چیز از تخلفات پارکینگ گرفته تا پروتکل های COVID-19 سؤالات و شکایات عمومی می پرسد.

این جهش بزرگ می تواند بر محدودیت های دنیای واقعی تحمیل شده توسط محدودیت های زمانی یا مکانی و موانع زبانی (از جمله موارد دیگر) از طریق پلت فرم متاورس که با استفاده از…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا