روانشناسی

زندگی سیاه پوستان مهم است، تعصب ناخودآگاه و اشتغال – کارفرمایان چه کاری می توانند انجام دهند؟

همانطور که بیشتر شما می دانید، مشاور تست و ارزیابی ما مل، از راه دور از خانه خود در آریزونا، جایی که با خانواده خود زندگی می کند، کار می کند – در چند ماه گذشته، او بخشی از جنبش Black Lives Matter در جامعه خود بوده است. اعتراض به پایان خشونت پلیس نسبت به آمریکایی های آفریقایی تبار و سرکوب نهادی و به حاشیه راندن سیاهان در ایالات متحده است.

در نیوزلند ما همچنین راهپیمایی کرده ایم – برای نشان دادن همبستگی خود با جنبش و به رسمیت شناختن نژادپرستی سیستماتیک که در جامعه خود القا کرده ایم، به عنوان کارفرما، استخدام کننده و مدیران استخدام، چگونه می توانیم از جنبش BLM در محل کار حمایت کنیم و اطمینان حاصل کنیم که داریم یک فرآیند استخدام فراگیر که آگاهانه همه اعضای جامعه را یکپارچه کند و تعصب نژادی را کاهش دهد؟ در اینجا چند نکته ساده برای شروع به کار آورده شده است…

تعصب تقریباً در هر کاری که ما انجام می دهیم تعبیه شده است، اما تا زمانی که به دنبال آن نباشید، آن را نخواهید دید. اگر حرف آخر را در مورد قرار ملاقات می گویید، باید به طرز وحشیانه ای با خودتان صادق باشید.

چه نظرات مغرضانه ای دارید؟ شما باید با این نظرات آشنا شوید تا بتوانید با آنها مقابله کنید.

آزمون انجمن ضمنی هاروارد، ویرجینیا و واشنگتن ابزاری است که چشم باز می کند و به شما امکان می دهد تا در مورد طیف وسیعی از موضوعات بالقوه سوگیری (مانند نژاد، جنسیت، رنگ پوست و غیره) به خود امتیاز دهید. سعی کنید – نتایج ممکن است شما را شگفت زده کند و ممکن است تأثیر مثبتی بر روند استخدام شما داشته باشد.

2. شرح وظایف خود را به دقت بررسی کنید.

کلماتی که انتخاب می‌کنید می‌توانند تأثیر قدرتمندی بر افرادی که در وهله اول برای شغل شما درخواست می‌کنند داشته باشد. کلماتی مانند “نینجا” و “ستاره راک” ممکن است مد روز به نظر برسند، اما بر اساس مطالعات مختلف، آنها همچنین تمایل دارند زنان را از درخواست شغل بازدارند.

این عجیب است، درست است؟

خب، ظاهراً بیش از 25000 “بیانات مشکل” وجود دارد که نشان دهنده سوگیری جنسیتی در تبلیغات شغلی است. می توانید آنها را از طریق Textio اجرا کنید و ببینید آیا از هر یک از آنها استفاده می کنید یا خیر.

استفاده از تفکر انتقادی در نتایج بسیار مهم است، اما ممکن است از اینکه چگونه یک بیانیه بی ضرر بر تعداد متقاضیان تأثیر می گذارد شگفت زده شوید. با استفاده از زبان طرفدار تنوع خواهید دید که طیف وسیع تری از برنامه ها را دریافت می کنید.

3. هر رزومه را یکسان ارزیابی کنید.

در نیوزلند، به طور گسترده پذیرفته شده است که تفاوت های مشخصی در نام و گویش وجود دارد – نامزدهای دارای “بدیهی است سفید” نام‌ها برای مصاحبه‌های شغلی بیشتر از نام‌های مائوری، جزیره‌نشین اقیانوس آرام یا آسیایی تماس گرفته می‌شوند، اگرچه بقیه رزومه دقیقاً یکسان است.

شما می توانید با داشتن سیستمی برای امتیازدهی عینی به هر رزومه، این سوگیری را کاهش دهید. یک سیستم امتیازدهی ایجاد کنید که اصول اولیه مانند جنسیت و نام را حذف کند و حقایق سخت و سرد را از یک رزومه بگیرد و آنها را به داده های علمی و عددی تبدیل کند. این مرحله ساده بسیاری از تعصبات را از روند انتخاب شما حذف می کند.

4. در مصاحبه ها به متن پایبند باشید.

یافتن زمینه های مشترک با یک نامزد خاص و ایجاد احساس راحتی در آنها چیزی است که بسیاری از استخدام کنندگان به آن افتخار می کنند، اما اگر این کار را فقط برای کاندیداهای خاصی انجام دهید، به طور خودکار به آنها امتیاز می دهید.

پایبندی به متن (از جمله سوالات مبتنی بر شایستگی و یخ شکن ها) بهترین راه برای حذف تعصب ریشه ای از مصاحبه است. شما همچنین باید از قبل تصمیم بگیرید که پاسخ چگونه به نظر می رسد …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا