خودرو

رنو سنیک 1.9 dci | اتوموبیل

امید و سپس ناامیدی. به نظر می رسد مدتی است که رابطه من با رنو متوقف شده است.

Avantime، Vel Satis و تا حدودی مگان وعده های زیادی با طراحی بسیار جسورانه دادند اما نتوانستند بسته کامل را ارائه دهند. مگان ماشین خوبی است، اما با وجود پنج سال فکر اضافی، به خوبی فاکس نیست.

دیگران؟ خوب، این واقعیت که رنو قبلاً آوانتیم را کنسرو کرده است، همه چیزهایی را که باید بدانید به شما می گوید.

بنابراین، با وجود اینکه عاشق طراحی هستم، اما وقتی برای اولین بار با مگان سنیک جدید رانندگی کردم، آماده بودم که دوباره ناامید شوم. این فرصت با ورود اولین خودروهای فرمان راست در بریتانیا به دست آمد. اکنون می توانید یکی را سفارش دهید و تحویل از اواسط سپتامبر آغاز می شود.

نگران نباش. رنو به جای اینکه بخواهد ما را متقاعد کند که به یک نوع کاملاً جدید از خودرو نیاز داریم، همانطور که با Vel Satis و Avantime انجام داد، رنو از طراحی خانوادگی رادیکال و ثابت خود برای یک محصول موفق و به خوبی اثبات شده استفاده کرد.

Scenic اصلی که هفت سال پیش به بازار عرضه شد، اولین Midi-MPV بود و میلیون ها نفر فروخته شد. دیگران از آن زمان این فرمول را کپی کرده اند و فقط فولکس واگن و فورد آن را انتخاب کرده اند، اما من فکر نمی کنم رنو نگرانی زیادی در مورد آن داشته باشد.

در فولاد، ماشین تست امتیاز ما به همان خوبی که در عکس ها دیده می شود به نظر می رسید. در داخل، این یک مکاشفه است. مقیاس فضای نمایش داده شده خیره کننده است. فضای پا زیادی در پشت مانند BMW سری 5 و یک چکمه بزرگ وجود دارد.

تصور فضا به همان اندازه مهم است، و با سانروف پانوراما تمام قد 600 پوندی، Scenic بیش از هر چیز دیگری در کلاس احساس دلپذیری می کند.

کیفیت ساخت نیز عالی است، حتی در خودروهای اولیه ما. مواد کابین صاف، یکنواخت گران و پانل محکم هستند. از درون بد بو است، اما ارگونومی آن عالی نیست. درج های صندلی جلو خیلی کوتاه هستند، صفحه نمایش مرکزی Starship Enterprise خیلی شلوغ است و برخی از گرافیک ها به سختی خوانده می شوند.

اما Scenic آن را با ویژگی‌های الهام‌گرفته مانند سطل زباله بزرگ در کنسول مرکزی و جعبه‌های ذخیره‌سازی زیر کف روشن جبران می‌کند. فضای داخلی انعطاف‌پذیری را دارد که انتظار دارید: صندلی جلو به سمت جلو جمع می‌شود و به صورت میز قرار می‌گیرد، هر سه صندلی عقب نسبتاً به راحتی بالا می‌روند، و دو صندلی بیرونی را می‌توان به صورت جانبی تغییر مکان داد تا فضای بیشتری برای شانه‌ها برای مسافران بزرگسال صندلی عقب فراهم شود.

هم خوب پیش میره دیزل 120 اسب بخاری dCi که ما آزمایش کردیم، انتخابی است که در این محدوده وجود دارد. یک نسخه 140 اسب بخاری در راه است اما این نسخه به اندازه سری 5 گشتاور دارد، البته اگر کمی صدادار باشد. تعویض دنده که روی داشبورد نصب شده است، اگر نرم نباشد، سریع است و تنها علامت سیاه فرمان لاستیکی است.

سواری ساکت و بی صدا است و کنترل بدنه آن بسیار محکم است. 120 dCi از 16350 پوند یا 17850 پوند برای تریم امتیازی ما شروع می شود، اما با گزینه های لیبرال به راحتی می توان بیش از 20000 را قبض کرد.

این یک MPV با بودجه متوسط ​​مانند سیتروئن پیکاسو نیست، اما هزینه های جاری آن پایین است. حداقل مالیات برای خودروهای دیزلی غیر یورو 4 در مجموع 48.7 مایل در کیلوگرم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا