بورس

رشد سهام آسیایی با افزایش قیمت سهام آمریکا | تجارت و اقتصاد

سهام‌های آسیایی روز دوشنبه با احتیاط افزایش یافتند زیرا معاملات آتی سهام ایالات متحده افزایش‌های اولیه را به ثبت رساندند، اگرچه سرمایه‌گذاران نگران غافلگیری‌های نزولی در دسته‌ای از داده‌های اقتصادی چین بودند که بعداً منتشر می‌شد.

انتظار می‌رود رشد سالانه خرده‌فروشی، تولید صنعتی و سرمایه‌گذاری شهری در ماه اکتبر کند شود که بخشی از آن به دلیل محدودیت‌ها و فشارهای همه‌گیر در بازار مسکن است.

اقتصاددانان در بانک مشترک المنافع استرالیا استدلال کرده اند که این احتمال وجود دارد که بانک خلق چین الزامات ذخیره بانکی (RRR) را در این هفته برای حمایت از فعالیت کاهش دهد.

آنها در یادداشتی گفتند: “ما تخمین می زنیم که کاهش 50 واحدی در نسبت ذخایر الزامی می تواند 1 میلیارد یوان نقدینگی را باز کند.” “از نظر ما، اقدامات کاهشی متوسط ​​می تواند به تامین نیازهای مالی توسعه دهندگان املاک و مستغلات کمک کند و خطرات نزولی برای اقتصاد را جبران کند.”

در جاهای دیگر، کنفرانس آب و هوای سازمان ملل در اسکاتلند موفق شد به توافقی در مورد انتشار گازهای گلخانه ای دست یابد، اما تنها با کاهش تعهد به حذف تدریجی زغال سنگ.

گسترده ترین شاخص سهام شرکت مالی ایالات متحده ام اس سی آی از سهام آسیا-اقیانوسیه خارج از ژاپن پس از افزایش در اواخر هفته گذشته 0.1 درصد افزایش یافت.

Nikkei ژاپن 0.7 درصد رشد کرد زیرا داده‌ها نشان می‌دهد که فعالیت اقتصادی بیش از حد انتظار در سه ماهه سوم کاهش یافته و تنها محرک‌های مالی قوی را تقویت کرده است.

وال استریت هفته گذشته عقب نشینی کرد تا رگه ای از رشدها را بشکند، اگرچه شاخص های اصلی تنها سایه ای از بالاترین رکورد فاصله داشتند. معاملات آتی S&P 500 در معاملات اولیه روز دوشنبه 0.2 درصد افزایش یافت، در حالی که معاملات آتی نزدک 0.3 درصد افزایش یافت.

بازارهای آسیایی
انتشار ارقام خرده فروشی ایالات متحده در روز سه شنبه یک شاخص مهم برای اعتماد مصرف کننده خواهد بود [FILE: Andy Wong/AP] (عکس AP)

اصلی‌ترین نسخه برای تماشای این هفته، فروش خرده‌فروشی ایالات متحده در روز سه‌شنبه برای هر گونه تأثیری از کاهش اعتماد مصرف‌کننده به پایین‌ترین سطح 10 ساله گزارش‌شده در نوامبر است، زیرا مردم نگران قیمت‌های بالاتر، به‌ویژه بنزین بودند.

همچنین در مورد اینکه آیا شرکت ها توانایی قیمت گذاری برای حفظ حاشیه سود در مواجهه با افزایش هزینه ها را دارند یا خیر وجود دارد.

تحلیلگران بانک آمریکا (BofA) خاطرنشان کردند که 75 درصد از شرکت‌های آمریکایی در آخرین فصل گزارش‌دهی از تخمین‌های درآمدی پیشی گرفتند، اما انتظارات برای سه ماهه چهارم ثابت بود و بیش از یک سال انتظارات رو به افزایش را زیر پا گذاشت.

نظرسنجی ناامیدکننده به خزانه‌داری‌ها کمک کرد تا اندکی تثبیت شوند، اما بازدهی‌ها همچنان 11 واحد پایه برای هفته بالاتر بود، زیرا قیمت بازار در معرض خطر انقباض زودهنگام فدرال رزرو قرار دارد.

اتان هریس، اقتصاددان در بانک آمریکا، معتقد است که با توجه به سطح بالای تورم در ابتدا، بازار هنوز به اندازه کافی قیمت گذاری نشده است، به این معنی که نرخ ها برای رسیدن به خنثی باید بیشتر افزایش یابد.

هریس هشدار می‌دهد که «اگر تورم بالا بماند و از بیش از حد برنامه‌ریزی‌شده فراتر رود، فدرال رزرو باید جنگ‌طلب‌تر شود و اصلاحاتی را در …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا