بازرگانی

دموکرات ها می گویند که گزارش GOP نشان می دهد که تورم بیشترین آسیب را به آمریکایی های کم درآمد وارد می کند

شخصی در 11 نوامبر 2021 در لس آنجلس، کالیفرنیا از بخش گوشت یک فروشگاه مواد غذایی خرید می کند.

ماریو تاما | گتی ایماژ

جمهوریخواهان در کمیته مشترک اقتصادی روز دوشنبه هشدار دادند که تورم با توجه به شتاب در قیمت مسکن، بنزین و مواد غذایی، تأثیر زیادی بر درآمدهای پایین‌تر آمریکایی‌ها دارد.

حزب جمهوری خواه به دو مطالعه فدرال رزرو اشاره کرد که نشان داد تورم مصرف مادام العمر آمریکایی های فقیر را بیشتر از آمریکایی های ثروتمندتر کاهش می دهد و قیمت بنزین علت اصلی تورم است که از لحاظ تاریخی تأثیر بیشتری بر آمریکایی های کم درآمد داشته است.

گزارش جمهوری خواهان کمیته، آخرین تلاش این حزب برای برجسته کردن خطرات افزایش قیمت ها کمتر از یک سال قبل از انتخابات میان دوره ای بزرگ 2022 است. حزب جمهوری خواه با داشتن 34 کرسی سنا و 435 کرسی در مجلس، امیدوار است بتواند حداقل یک اتاق را پس بگیرد. برای بررسی انحصار فعلی دموکرات ها در کنگره و کاخ سفید.

سناتور مایک لی، یک جمهوری‌خواه از یوتا و یکی از اعضای برجسته کمیته، دموکرات‌ها را مسئول جهش گسترده قیمت‌ها و کاهش دستمزد واقعی آمریکایی‌ها دانست.

وی در بیانیه ای گفت: «هزینه های بی پروا دموکرات ها تورم را به بالاترین سطح خود در سه دهه اخیر رسانده و زندگی را برای طبقه متوسط ​​و فقیر آمریکایی دشوارتر کرده است». تورم معیشت خانواده های آمریکایی را می خورد. این باعث می شود که او حتی بیشتر به عقب برگردد. هزینه های بی پروا باید متوقف شود.»

کمیته مشترک اقتصادی، به ریاست نماینده دان بائر از ویرجینیا، متشکل از اعضای سنا و مجلس نمایندگان است که به کنگره گسترده تر در مورد چگونگی بهبود سیاست اقتصادی مشاوره می دهند.

جکی بنسون، اقتصاددان ارشد، که با جمهوری‌خواهان کمیته کار می‌کند و این تحلیل را انجام می‌دهد، نوشت که افزایش قیمت‌های کنونی تأثیر قابل‌توجهی بر آمریکایی‌های کم‌درآمد دارد، زیرا آن‌هایی که درآمد متوسط‌تری دارند، تمایل دارند بخش بیشتری از درآمد خود را صرف خرید مواد غذایی کنند. سوخت .

این دو دسته شاهد برخی از شدیدترین شتاب‌ها در گزارش تورم مصرف‌کننده اکتبر وزارت کار بودند.

اداره آمار کار هفته گذشته گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده در اکتبر نسبت به سال گذشته 6.2 درصد افزایش یافت که سریع ترین سرعت در 12 ماه گذشته از سال 1990 بود. همین گزارش نشان داد که قیمت خواربار در ماه گذشته 1 درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت بنزین 50 افزایش یافت. ٪ از همان ماه یک سال قبل.

در حالی که تورم کنترل شده توسط دموکرات ها به کنگره و کاخ سفید بازگشته است، علت و درمان آن مورد بحث است.

پوشش سیاسی CNBC را بیشتر بخوانید:

دموکرات ها استدلال می کنند که تقاضای متوقف شده و زنجیره تامین مختل شده پس از بدترین وضعیت همه گیر کووید-19 مقصر هستند و تورم – تا حدی – اجتناب ناپذیر بود. دموکرات‌ها می‌گویند پس از یک سال کاهش هزینه‌ها و تعطیلی بخش‌های بزرگ اقتصاد و از بین بردن برنامه‌های سفر، تعجبی ندارد که شاهد افزایش قیمت‌ها باشیم زیرا آمریکایی‌ها به طور جمعی خواستار بازگشت به حالت عادی هستند.

جسی روتشتاین، استاد دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و اقتصاددان ارشد سابق وزارت کار در دوران دولت اوباما، روز چهارشنبه نوشت.

او اضافه کرد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا