بازرگانی

دقایق نشان می دهد که فدرال رزرو آماده است تا در صورت ادامه افزایش تورم، نرخ بهره را افزایش دهد

مقامات فدرال رزرو در نشست خود در اوایل ماه جاری نگرانی خود را در مورد تورم ابراز کردند و گفتند که در صورت ادامه افزایش نرخ بهره حاضر به افزایش نرخ بهره خواهند بود.

کمیته تعیین نرخ بانک فدرال رزرو روز چهارشنبه صورتجلسه جلسه نوامبر را منتشر کرد که در آن برای اولین بار نشان داد که ممکن است تمام کمک های اقتصادی که در طول همه گیری ارائه کرده است را بازگرداند.

خلاصه این جلسه حاکی از بحثی پر جنب و جوش در مورد تورم است و اعضا بر تمایل خود برای اقدام در صورت ادامه افزایش شرایط تاکید کردند.

در این صورتجلسه آمده است: «چندین شرکت کننده اشاره کردند که اگر تورم همچنان به بالاتر از سطوح همسو با اهداف کمیته ادامه دهد، کمیته باید آماده باشد تا سرعت خرید دارایی ها را تعدیل کند و محدوده هدف نرخ وجوه فدرال را زودتر از آنچه شرکت کنندگان در حال حاضر انتظار دارند افزایش دهد. .

مقامات بر رویکرد “صبورانه” به داده های دریافتی تاکید کردند که نشان می دهد تورم با بالاترین سرعت در بیش از 30 سال گذشته در حال اجرا است.

اما آنها همچنین گفتند که “در انجام اقدامات مناسب برای مقابله با فشارهای تورمی که خطراتی برای ثبات بلندمدت قیمت ها و اهداف اشتغال ایجاد می کند، تردید نخواهند کرد.”

پس از جلسه دو روزه ای که در 3 نوامبر به پایان رسید، کمیته بازار آزاد فدرال نشان داد که برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه خود را که شامل خرید حداقل 120 میلیارد دلار اوراق خزانه و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن بود، آغاز خواهد کرد.

هدف این برنامه حفظ جریان پول در آن بازارها و در عین حال نگه داشتن نرخ های بهره گسترده تر در سطوح پایین برای تقویت فعالیت های اقتصادی بود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در کنگره هیل در واشنگتن، 30 سپتامبر 2021 شرکت می کند.

دراگو | رویترز

در بیانیه خود پس از جلسه، FOMC گفت: “پیشرفت بیشتر قابل توجه” در اقتصاد باعث کاهش 15 میلیارد دلاری خرید در هر ماه می شود – 10 میلیارد دلار در خزانه داری و 5 میلیارد دلار در MBS. در بیانیه آمده است که این برنامه حداقل تا دسامبر حفظ خواهد شد و ممکن است تا پایان برنامه – به احتمال زیاد در اواخر بهار یا اوایل تابستان 2022 – به جلو ادامه دهد.

این صورتجلسه نشان داد که برخی از اعضای FOMC خواهان سرعت بیشتری هستند تا به فدرال رزرو فرصت دهند تا به زودی نرخ بهره را افزایش دهد.

برخی از شرکت کنندگان پیشنهاد کردند که کاهش سرعت خرید خالص دارایی ها به میزان بیش از 15 میلیارد دلار در ماه می تواند توجیه شود تا کمیته در موقعیت بهتری برای ایجاد تعدیل در محدوده هدف برای نرخ وجوه فدرال، به ویژه با توجه به تورم باشد. . رکورد گفت.

این مهم است زیرا تورم از جلسه نوامبر داغتر شده است. در جلسات قبلی، فدرال رزرو برای خنک کردن اقتصاد، نرخ بهره را افزایش داده است، اما مقامات گفته اند که مایلند اجازه دهند تورم بیش از حد معمول داغ شود تا تصویر اشتغال بهبود یابد.

با وجود این، بازارها انتظار دارند که فدرال رزرو تهاجمی تر باشد.

معامله‌گران قراردادهایی که روی آینده نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت شرط‌بندی می‌کنند، پیشنهاد می‌کنند که فدرال رزرو در سال 2022 سه بار نرخ معیار خود را افزایش خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا