بازرگانی

در اینجا چگونگی تأثیر جنگ سرد جدید بر اقتصاد ایالات متحده آمده است

فقط 60 سال پیش، ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی در اوج جنگ سرد قرار داشتند که تقریباً به یک جنگ هسته ای منجر شد. کارشناسان می گویند که ایالات متحده و دشمن قدیمی اش، اکنون روسیه، به سمت جنگ دیگری پیش می روند. اما همینطور نخواهد بود.

جیسون شنکر، رئیس Prestige Economics گفت: “من فکر می کنم جنگ سرد دوم از قبل آغاز شده است.”

آنجلا استینت، مشاور ارشد مرکز اوراسیا، روسیه، گفت: «من فکر می‌کنم که ما قطعاً به نسخه قرن 21 جنگ سرد می‌رویم، اما با جنگ سردی که بین سال‌های 1949 و 1989 وجود داشت، متفاوت خواهد بود. و مطالعات اروپای شرقی در دانشگاه جورج تاون.

تحریم‌های اقتصادی بی‌سابقه‌ای که در پی حمله روسیه به اوکراین اعمال شد، نشان می‌دهد که جنگ سرد بعدی عمدتاً در جبهه اقتصادی انجام خواهد شد.

آلن جین، دانشیار اقتصاد در دانشگاه سن دیگو گفت: «تصور جنگ شدید بین روسیه و ایالات متحده سخت است. وی افزود: «من فکر می‌کنم این تحریم‌ها کارساز خواهد بود [continue] و سپس روسیه به دنبال شرکای دیگری در جهان خواهد بود، شاید مانند چین و شاید برخی از کشورهای اوپک، و من فکر می کنم بسیاری از نبردها در جبهه اقتصادی خواهد بود.

بحران اوکراین در حال حاضر چالش جدیدی را برای بازار ایجاد کرده است که در حال بهبودی از عدم قطعیت همه‌گیری بود.

جین گفت: “بازار عدم اطمینان را دوست ندارد و این باعث ایجاد عدم اطمینان زیادی در اقتصاد جهانی می شود.”

در بلندمدت، سلامت بازار به جهت بعدی بستگی دارد که بحران در اوکراین در پیش خواهد گرفت.

شنکر گفت: «اگر ما شاهد سقوط کیف یا اوکراین باشیم، شاهد ضربه بزرگی به بازارهای سهام خواهیم بود. “اگر سلاح های هسته ای تاکتیکی مستقر شوند، جنبه منفی آن غیرقابل اندازه گیری است.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تأثیر جنگ سرد جدید بر اقتصاد ایالات متحده، ویدیو را تماشا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا