بازرگانی

در اینجا مشاغل برای اکتبر 2021 – در یک نمودار وجود دارد

ایجاد شغل در ماه اکتبر تقریباً در هر بخش قوی بود، زیرا اشتغال در صنایع مختلف از رستوران‌ها گرفته تا تولیدکنندگان قطعات خودرو به اقتصاد گسترده‌تر ایالات متحده کمک کرد تا از رکود اواخر تابستان بهبود یابد.

اشتغال شدید در موسسات خوردن و آشامیدن بار دیگر به بخش اوقات فراغت و مهمان‌نوازی کمک کرد تا در ارقام اشتغال در ماه پیشرو باشد. کارفرمایان نزدیک به 120000 سرآشپز، پیشخدمت و سایر کارگران رستوران را اضافه کردند تا کل بخش سرگرمی را به 164000 در ماه برساند.

اشتغال در بخش اوقات فراغت و مهمان‌نوازی در سال 2021 به میزان 2.4 میلیون افزایش یافت، اگرچه هنوز 1.4 میلیون یا 8.2 درصد از فوریه 2020 کاهش یافته است.

بخش خدمات حرفه ای و تجاری گسترده نیز برخی از سالم ترین آمار اشتغال را در اکتبر 2021 ثبت کرد. کارفرمایان 100000 شغل در این صنعت اضافه کردند زیرا شرکت های مشاوره فنی و مدیریت نزدیک به 14000 شغل اضافه کردند، تحقیق و توسعه علمی حدود 6000 شغل اضافه کردند و خدمات حقوقی افزایش یافت. نزدیک به 5000

اعداد کلیدی از گزارش مشاغل اکتبر نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در ماه گذشته 531000 شغل ایجاد کرد که بالاتر از برآورد داوجونز از 450 هزار شغل است. نرخ بیکاری به 4.6 درصد کاهش یافته است، اگرچه بسیاری از اقتصاددانان این رقم را به دلیل کمتر بودن تعداد کارگرانی که در دوران پس از کووید-19 به دنبال شغل می گردند، نسبت می دهند.

پیتر اسلی، معاون دپارتمان سرمایه گذاری مشترک المنافع، گفت: «افزایش قابل توجه از صنایع تولیدکننده کالا مانند ساخت و ساز و ساخت و ساز است و این نشانه آن است که بهبود در صنایع خارج از بخش های اقتصاد از کار در خانه نفوذ کرده است». و تحقیق. بیانیه ایمیل.

او افزود: «حمل و نقل و تجارت نیز شاهد دستاوردهای قابل توجهی بود که می‌تواند به رفع تنگناهای زنجیره تأمین قبل از فصل خرید تعطیلات کمک کند». “به طور کلی، تعداد مشاغل باید به عنوان یک توسعه بالقوه در نظر گرفته شود، به خصوص که اقتصاد همچنان از محرک های مالی و پولی فاصله می گیرد.”

با وجود استخدام قوی در بخش خدمات، بخش تولیدکننده کالا در ایالات متحده نیز ماه قدرتمندی را پشت سر گذاشت. وال استریت به دقت صنایع ساخت و ساز و تولیدی را برای هرگونه نشانه ای از استخدام که می تواند اختلالات زنجیره تامین را قبل از پایان سال کاهش دهد، زیر نظر دارد.

تولیدکنندگانی که در ماه گذشته 60000 شغل ایجاد کردند، از سازندگان تجهیزات انتقال نیرو تقویت شدند. شرکت‌هایی که خودرو، بدنه خودرو، تریلر و قطعات خودرو تولید می‌کنند، 27700 شغل را پر کردند.

صنعت ساختمان به لطف استخدام پیمانکاران متخصص غیر مقیم در ماه اکتبر پذیرای 44000 کارگر بود. نرخ مهندسی سنگین و ساخت و ساز عمران 12100 افزایش یافت.

حمل و نقل و انبارداری، جزء حیاتی زنجیره تامین ایالات متحده، 54400 کارگر اضافه کرد. حمل و نقل هوایی 9200 نفر، حمل و نقل زمینی و ترانزیتی برای مسافران 15800 نفر و ذخیره سازی 20200 افزایش یافت.

بخش دولتی کندترین بخش را در طول ماه داشته است زیرا حقوق دولتی به میزان خالص 73000 کاهش یافته است.

نیت رتنر از CNBC در گزارش‌سازی مشارکت داشت.

از این مقاله لذت بردید؟
انتخاب انحصاری سهام، ایده های سرمایه گذاری و پخش زنده جهانی CNBC
ثبت نام برای CNBC…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا