تکنولوژی

دانمارک در کیفیت زندگی دیجیتالی پیشتاز است و ایالات متحده در رتبه پنجم قرار دارد

اگر به دنبال بهترین کیفیت زندگی دیجیتالی در جهان هستید، به نظر می رسد دانمارک مکان مناسبی برای شما باشد.

بر اساس مطالعه‌ای که روز دوشنبه توسط ارائه‌دهنده VPN Surfshark منتشر شد، زادگاه هملت بر اساس پنج “ستون” اندازه‌گیری، رتبه اول را در بین 110 کشور کسب کرد: مقرون به صرفه بودن اینترنت، کیفیت اینترنت، زیرساخت، امنیت و دولت.

در داخل ستون ها 14 “شاخص” وجود دارد که اندازه گیری کیفیت زندگی را بهبود می بخشد. به عنوان مثال، در ستون زیرساخت دو شاخص وجود دارد: افراد استفاده کننده از اینترنت و آمادگی شبکه.

کشورها بر اساس امتیاز شاخص با بهترین مقدار ممکن یک رتبه بندی می شوند. دانمارک با امتیاز 0.83 در رتبه اول قرار گرفت و پس از آن کره جنوبی (0.76)، فنلاند (0.76)، اسرائیل (0.74)، ایالات متحده آمریکا (0.74) و سنگاپور (0.72) قرار گرفتند.

شاخص کیفیت زندگی دیجیتال 2021 (منبع: Surfshark)


چارلز کینگ، تحلیلگر اصلی در Pund-IT، یک شرکت مشاوره فناوری، در هیوارد، کالیفرنیا، خاطرنشان کرد: «روش مطالعه بسیار قوی به نظر می رسد.

او به TechNewsWorld گفت: «Surfshark این مطالعه را از زمان راه‌اندازی خود در سال 2019، هم از نظر مناطق مورد بررسی و هم از نظر تعداد کشورها و مناطق تحت پوشش، بهبود بخشیده است.

کاربران اولیه اینترنت

Roslyn Leighton، معاون ارشد مشاور فناوری Strand Consult در کپنهاگ، دانمارک خاطرنشان کرد که نتایج گزارش شده در مطالعه Surfshark مشابه نتایج گزارش شده توسط اتحادیه بین المللی مخابرات است. او به TechNewsWorld گفت: «دانمارک به طور مداوم در صدر قرار می گیرد.

لیتون، یک شهروند دانمارکی تابعیت یافته، توضیح داد که “دانمارک یکی از اولین کشورهایی بود که اینترنت را پذیرفت و به زودی تمام دولت خود را آنلاین کرد.” ابزارهایی را ایجاد کرد که به افراد و مشاغل اجازه می داد با دولت تعامل داشته باشند.

او ادامه داد: «در ایالات متحده، هنگام برخورد با دولت، کاغذبازی زیادی وجود دارد. دانمارک بلافاصله آن را دیجیتال کرد. این راهی برای ایجاد انگیزه در همه برای پذیرش اینترنت بود.”

او گفت: “در نتیجه، سیستم های دولتی بسیار قابل استفاده، یکپارچه، یکپارچه و ایمن شده اند.” این مورد در 20 سال گذشته بوده است».

با این حال، در مطالعه Surfshark، ایالات متحده در رده دولت الکترونیک رتبه اول را به خود اختصاص داد، در حالی که دانمارک در رتبه ششم قرار گرفت.

اکثر و کمتر توسعه یافته ترین کشورها در رده دولت الکترونیک

اکثر و کمتر توسعه یافته ترین کشورها در دسته دولت الکترونیک (منبع تصویر: Surfshark)


جو کین، مدیر خط مشی طیف و پهنای باند در بنیاد فناوری اطلاعات و نوآوری، خاطرنشان می کند: «این ممکن است برای کشورهای دیگر تضمین شود، اما تحقیقات ما نشان می دهد که ایالات متحده هنوز فضای قابل توجهی برای بهبود در ارائه خدمات دولت الکترونیک دارد. (ITIF)، یک اتاق فکر علم و فناوری در واشنگتن دی سی.

رقابت بیشتری لازم است

کین تاکید کرد که دانمارک مزایای دیگری نسبت به ایالات متحده در زمینه توسعه زندگی دیجیتال در آنجا دارد.

او به TechNewsWorld گفت: دانمارک کشوری غنی و متراکم است. این امر اتصال کل شهرستان را با قیمت های مقرون به صرفه و خدمات دولتی با کیفیت نسبتاً آسان می کند.

کشورهایی که بیشترین و کم هزینه ترین اینترنت را دارند

دانمارک در بین کشورهایی که ارزان ترین اینترنت را دارند رتبه اول را دارد. در انتهای دیگر طیف، هر پنج کشور ارزان‌ترین اینترنت در قاره آفریقا قرار دارند. (اعتبار تصویر:…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا