بازرگانی

خیابان اصلی به نقطه اوج تورم رسید

جو ریدل | اخبار گتی ایماژ | گتی ایماژ

آخرین شاخص CPI، بالاترین رقم در چهار دهه اخیر، تنها نشانه این نیست که تورم به جای دست کشیدن از کنترل خود بر اقتصاد ایالات متحده در سال 2022 در حال گسترش است. تعداد فزاینده ای از کسب و کارهای کوچک آمریکایی می گویند که اکنون در حال افزایش است. هزینه هایی که مشتریان متحمل خواهند شد یا به زودی مجبور به این تصمیم خواهند شد.

طبق نظرسنجی جدید CNBC/SurveyMonkey Small Business، در حالی که 74 درصد از صاحبان مشاغل کوچک که می گویند با افزایش هزینه های منابع مواجه هستند، تقریباً از سه ماهه چهارم سال 2021 تغییری نکرده اند، تعداد مشاغلی که هزینه ها را به مشتریان منتقل می کنند به 47 درصد در سال افزایش یافته است. در سه ماهه اول، از 39 درصد در سه ماهه چهارم 2021. 32 درصد دیگر نشان می دهند که در صورت ادامه تورم، به زودی باید قیمت ها را افزایش دهند. تورم چسبناک انتظار آنهاست. بر اساس داده های CNBC، بیش از هشتاد درصد از صاحبان مشاغل کوچک انتظار دارند که تورم شش ماه دیگر همچنان یک مشکل باقی بماند (55٪ می گویند این “بسیار محتمل” است. SurveyMonkey.

نگرانی‌های مربوط به تورم خیابان اصلی با چشم‌انداز کسب‌وکارهای کوچک در زنجیره تامین مرتبط است، به طوری که ۷۵ درصد گفته‌اند که احتمالاً شش ماه آینده این مشکل وجود دارد. و عدم اعتماد به سیاست گذاران وجود دارد، زیرا 71 درصد از صاحبان مشاغل کوچک به توانایی فدرال رزرو برای کنترل تورم اطمینان ندارند.

نظرسنجی CNBC/SurveyMonkey به صورت آنلاین در 24 تا 30 ژانویه 2022 بین یک نمونه ملی از 2227 صاحب کسب و کار کوچک خودشناس انجام شد.

لورا ریونسکی، مدیر ارشد تحقیقات علمی در Momentiv که این نظرسنجی را برای CNBC انجام می دهد، می گوید: «مشکل اساسی تورم این است که هیچ پایانی در چشم نیست. ما به فراز و نشیب‌های کووید عادت کرده‌ایم و شرکت‌ها وقت داشته‌اند که کتاب‌های بازی خود را بازنویسی کنند تا با آنها سازگار شوند. اما هیچ کس نمی داند که تورم با چه سرعتی یا تا چه میزان به افزایش خود ادامه خواهد داد، این غیرقابل پیش بینی بودن نگرانی هایی را ایجاد می کند و بی اعتمادی به فدرال رزرو بر عدم اطمینان افزوده است.

میشل بوستیری، مالک نانا جوز گرانولا، مستقر در سانفرانسیسکو، گفت: “فکر نمی‌کنم اوضاع بهتر شود.” بدتر شد.»

نانا جوز گرانولا در طول کووید با افزایش شدید تقاضا برای کالاهای بسته بندی شده، رونق کسب و کار داشت، اما وضعیت کسب و کار معکوس شده است، با رشد بیش از حد در اوایل بیماری همه گیر اکنون تحت الشعاع زنجیره تامین و مسائل قیمت گذاری قرار گرفته و حاشیه سود آن کاهش یافته است.

نانا جوز گرانولا در حال انباشت و خرید مواد اولیه در مقادیر بیشتر برای قیمت‌های پایین‌تر بوده است زیرا تقاضا از عرضه پیشی گرفته و مشکلات لجستیکی بدتر شده است. بوستیری گفت که بارگیری ذخایر “در حال حاضر بیش از یک وقفه موقت” است، اما او انتظار دارد که احتمالاً به یک مشکل تجاری طولانی مدت تبدیل شود. شرکت او در پایان سال 2019 94000 دلار موجودی داشت، اما در پایان سال گذشته این موجودی به 327000 دلار افزایش یافت.

بوساتیری گفت: «من فکر می‌کنم شرکت‌های بیشتری باید روی موجودی‌های بیشتری بنشینند.

از دست دادن اهرم به عنوان خریداران در یک زنجیره تامین مختل

به طرق مختلف، صاحبان مشاغل کوچک نفوذ خود را بر تامین کنندگان از دست داده اند. خریداران بزرگ ترجیح می دهند …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا