متاورس

“خواندن افکار شما”: چگونه می توان از چشم ها، مردمک ها و ضربان قلب برای هدف قرار دادن تبلیغات در metaverse استفاده کرد

اگر در قرن گذشته چیزی در مورد وسایل ارتباطی جدید آموخته باشیم، این است که در جایی که فناوری چشم و گوش مردم را جلب می کند، تبلیغ کنندگان مدت زیادی به آن دسترسی پیدا نمی کنند.

این مورد در مورد رادیو، فیلم، تلویزیون، اینترنت و رسانه های اجتماعی بوده است، بنابراین تقریبا غیرممکن به نظر می رسد که در به اصطلاح چنین نباشد. متاورس دنیای مشترک جدید و کاملاً تحقق یافته ای که شرکت هایی مانند متا پیشنهاد ایجاد آن را دارند.

شاید در نشانه ای از اتفاقات آینده، تعداد انگشت شماری از برندها قبلاً انگشتان پای خود را در قوانین بازی فرو برده اند، نمایش های مد مجازی را میزبانی کرده اند و مجموعه های انحصاری درون بازی را حذف کرده اند.

خانه‌های مد لوکس مانند Louis Vuitton، Valentino و Marc Jacobs همگی عناصر دیجیتالی را برای بازی شبیه‌سازی اجتماعی Animal Crossing ساخته‌اند – و Balenciaga با Fortnite در یک نسخه انحصاری از پوسته‌های پوشیدنی برای شخصیت‌های درون بازی همکاری کرده است.

“به آن به عنوان قرار دادن محصول فکر کنید تا قرار دادن محصول”

اما اکنون که متا، یک شرکت تبلیغاتی هدفمند، ادعای خود را مبنی بر متاورزها ثابت کرده است، برخی از کارشناسان زنگ خطر را در مورد تأثیرات خاصی که تبلیغات فراگیر بر حریم خصوصی، ایمنی و رضایت کاربر خواهند داشت به صدا در می آورند.

بریتان هلر، مشاور شرکت حقوقی فولی هوگ و کارشناس حریم خصوصی و امنیت در محیط‌های فراگیر، به یورونیوز گفت: «وقتی به تبلیغات در XR فکر می‌کنید، باید آن را به‌عنوان قرار دادن محصول در نظر بگیرید تا قرار دادن محصول».

روشی که تبلیغات در این زمینه ها کار می کند کمی متفاوت است زیرا شما به دنبال تجربه هستید. او توضیح داد: “او عاشق آزمایش است.”

«تبلیغات در VR می تواند مانند خرید یک ژاکت طراحی شده برای آواتار دیجیتال شما باشد [but] این یک تبلیغ برای یک شرکت پوشاک است که شما روی بدن خود می پوشید.

“ممکن است شبیه خرید یک بازی باشد که شما را در پارک ژوراسیک قرار دهد – [but] چه راهی بهتر از این که شما را از حضور در پارک ژوراسیک تجربه کنید، برای تبلیغ فرنچایز فیلم؟ “

روانشناسی بیومتریک چیست؟

به گفته هلر، مشکل در اینجا این است که در متاورس، توانایی جمع‌آوری داده‌های بیومتریک و استفاده از آن داده‌های حساس برای هدف‌یابی تبلیغات متناسب با شما، بسیار فراتر از حجم زیادی از داده‌هایی است که فیس‌بوک در واقع برای ایجاد نمایه‌های مصرف‌کننده ما استفاده می‌کند.

اگر فناوری وعده داده شده متا جواب داد، پس پتانسیل شکلی از تبلیغات هدفمند وجود دارد که پاسخ‌های بیولوژیکی غیرارادی را برای تکثیر دنبال می‌کند.

هلر می گوید برای اینکه هدست های VR در این محیط کار کنند، باید بتوانند مردمک ها و چشمان شما را ردیابی کنند.

این به این معنی است که تبلیغات را می‌توان برای آنچه بصری یا توجه شما را به خود جلب می‌کند و نحوه پاسخ فیزیکی شما به آن‌ها تنظیم شود.

هلر اصطلاحی را برای این ترکیب اطلاعات حیاتی یک فرد با تبلیغات هدفمند ابداع کرد: روانشناسی بیومتریک.

اگر نهادی به داده‌های حیاتی مانند گشاد شدن مردمک چشم، رطوبت پوست، نوار قلب یا ضربان قلب – شاخص‌های بدنی که به‌طور غیرارادی در پاسخ به محرک‌ها رخ می‌دهند – دسترسی داشته باشد و آن‌ها را با مجموعه داده‌های تبلیغاتی هدفمند موجود ترکیب کند، «نزدیک‌تر به خواندن افکار شما» است. هلر گفت.

برای مثال، نوع اطلاعاتی که می‌توانید از مردمک‌های گشاد شده یک فرد دریافت کنید – می‌تواند به شما بگوید که…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا