چمن مصنوعی

خرید Green Houston Breaks 1 میلیون دلار در 6 ماه اول

ایجاد یک آجر و ملات جدید کار کوچکی نیست و اغلب به ساعت‌های بی‌شماری جستجو، مستندسازی، آموزش و بازاریابی نیاز دارد. Purchase Green، پس از افتتاح بیش از 30 مکان از زمان تأسیس خود در سال 2008، این بار را تشخیص داد و از آن زمان یک روش بازگشایی فروشگاه را برای به حداقل رساندن نقاط درد در فرآیند ورود، هم برای عملیات شرکتی و هم برای عملیات حق رای، فرموله کرد.

حتی هنوز، چالش‌ها بدون توجه به اینکه چقدر آماده باشند، پابرجا هستند. به همین دلیل، فروشگاه‌های تازه افتتاح شده Purchase Green برای سال اول خود کمی مهلت داده می‌شوند و به این مکان‌های جوان‌تر این فرصت را می‌دهند تا آگاهی و درآمد ایجاد کنند – با این درک که درآمدهای پیش‌بینی‌شده در طول زمان همچنان افزایش خواهد یافت.

بنابراین، زمانی که یک فروشگاه Purchase Green در سن شش ماهگی قبلاً به یک میلیون دلار درآمد – برای اولین بار در تاریخ این سازمان – و با روندهایی که نشان می‌دهد هنوز چیزهای زیادی برای به دست آوردن در بازار آنها وجود دارد، بسیار قابل توجه است. اما چگونه Green Houston را خریداری کردید؟ و چگونه دیگران می توانند موفقیت آنها را منعکس کنند؟ ما با تیم هیوستون، تگزاس برای بینش آنها در مورد آنچه که آنها معتقدند آنها را متمایز کرده است ملاقات کردیم.

مصاحبه زیر توسط پاریس کینگ، مدیر بازاریابی محتوای ما، که با باب فلیکس، مدیر منطقه ای گفتگو کرد، انجام شد. ققنوس، دالاس، هیوستون، و آستین مناطق، و همچنین خوزه خیمنز، مدیر فروشگاه خرید گرین هیوستون.

پاریس: «باب، شما کهنه سرباز خرید سبز هستید. در حال حاضر شما به ایجاد چندین فروشگاه ما کمک کرده اید – بنابراین، به نظر شما نقاط قوت و/یا مزایای کلیدی هیوستون که آن را برای موفقیت آماده کرده است، چیست؟”

باب: «ما دریافتیم که هر چه بیشتر به سمت جنوب شرقی حرکت کنیم، رقابت مستقیم کمتری وجود دارد. و چه رقابتی در اینجا وجود دارد، آنها نشانه گذاری بسیار بالاتری دارند. هیوستون با طبقه متوسط ​​قوی نسبتاً بی بهره است، و با وجود اینکه کمی زمان برد تا مردم ما را پیدا کنند، ما همچنان توانستیم به محض اینکه به اینجا رسیدیم سروصدا به پا کنیم.»

پاریس: “جالب هست. پس از آن، فکر می‌کنید چه چیزی Purchase Green Houston را از رقابتی که در آنجا وجود دارد متمایز می‌کند؟

خوزه: «ما بر ایجاد روابط با پیمانکاران خود متمرکز شده ایم. و به دلیل این شبکه، ما هر هفته مشتریان جدید پیمانکاری را دریافت می کنیم.

باب: “بله دقیقا. ما تعدادی روابط داریم که به شدت آنها را پرورش می‌دهیم – همچنین کمک می‌کند برای مواد به مرکز توزیع اصلی خود در کالیفرنیا اعتماد نکنیم، بلکه در عوض انبار هیوستون را به‌عنوان “هاب” بعدی رشد دهیم، بنابراین همیشه انبار داریم. اما ما هنوز باید نصابان را در اینجا پرورش دهیم – فرهنگ نصب کننده بزرگی در تگزاس مانند کالیفرنیا وجود ندارد. ما در حال تلاش برای آموزش آنها هستیم، اما به سختی در حال شکستن دو لایه اول در این زمینه هستیم.”

پاریس: «من عاشق تمرکز تیم شما بر پایگاه مشتریان پیمانکارتان هستم. خرید سبز به عنوان یک سازمان واقعاً این امر را برای همه فروشگاه‌های ما تشویق می‌کند زیرا در نهایت پیمانکاران نان و کره شما خواهند بود. ژوزه، شما واقعاً با تأکید بر این روابط به سر می‌کوبید – و از تجربه‌تان، می‌گویید برای ایجاد یک شبکه قوی از پیمانکاران چه کاری باید داشته باشید یا انجام دهید؟»

خوزه: “خب، من با آنها طوری رفتار می کنم که آنها بخشی از خانواده Purchase Green هستند – زیرا آنها واقعاً هستند. برای من، با آنها طوری صحبت می‌کنم که انگار دوستان من هستند و می‌دانم که قدردان این موضوع هستند.»

باب: “این کار بزرگی است، و من سعی می‌کنم همین کار را در فروشگاه‌های دیگر انجام دهم – شما می‌خواهید مکالمه‌ها را آزاد کنید اما جنبه آموزشی را در نظر بگیرید. اگر می توانید آن جو را در فروشگاه حفظ کنید زیرا وقتی از دیدگاه مشتری به آن فکر می کنید، در نهایت از کار دور می شوند – آنها تمام روز در میدان بوده اند یا تخمین زده اند، و تا زمانی که آنها آنها به مکانی برای رفع فشار نیاز دارند. حتی از مردم خواسته ام که به من بگویند، “این مکان مانند اتاق نشیمن من است” – به خصوص وقتی که یک فضای نمایشگاهی جذاب با گیاهان، مبلمان و سایر عناصر تزئینی ایجاد کرده اید – منظورم این است که من فضای نمایشگاه گرین هوستون را دوست دارم. ”

پریس: “کاملا. خدمات مشتری در آن سطح، علاوه بر ایجاد یک محیط راحت، واقعاً پتانسیل یک فروشگاه را افزایش می دهد. اگرچه، همانطور که به پایان اولین سال مالی هیوستون می رویم و برای فصل 2022 آماده می شویم، گام های بعدی را برای پیشرفت بیشتر هیوستون چه می بینید؟

باب: ما همچنان در تلاش هستیم تا شرکای نصب خود را افزایش دهیم. هنگامی که در این بازارها قرار می گیرید که کم و بیش مورد استفاده قرار نگرفته اند، مدیریت تمام سرنخ های ورودی در زمانی که ظرفیت نصب محدودی دارید دشوار است. می‌دانید، وقتی تازه وارد این منطقه می‌شوید، باید همه این روابط را با پیمانکاران برقرار کنید و یاد بگیرید چه کسی چه کسی است – و نمی‌توانید بدون داشتن آن مجموعه مطمئن از شرکای نصب با کیفیت، به مرحله بعدی بروید. بنابراین، برای خرید گرین هوستون، ما…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا