متاورس

جی پی مورگان اولین بانکی است که در متاورس افتتاح می شود و می توانید با ارزهای دیجیتال و NFT خرید کنید.

پس از اینکه وام دهنده آمریکایی JP Morgan در روز سه شنبه یک سالن در دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین در Decentraland افتتاح کرد و اولین بانک بزرگی بود که این کار را انجام داد، اکنون می توانید بانکداری خود را در metaverse انجام دهید.

در سالن مجازی، می‌توانید نقشه‌های مجازی را با توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT خریداری کنید و سایر خریدها را با ارز دیجیتال انجام دهید.

قبل از رسیدن به سالن، یک ببر و یک آواتار از طرف جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان به استقبال شما می‌آیند.

این بانک از دنیای مجازی خود به نام Onyx Lounge همراه با گزارشی رونمایی کرد که انواع فرصت‌های تجاری را که کسب‌وکارها ممکن است در متاورس پیدا کنند، نشان داد.

در این گزارش آمده است: «احتمالاً متاورس به نوعی در سال‌های آینده به هر بخش نفوذ می‌کند و فرصت بازار تخمینی بیش از 1 تریلیون دلار (880 میلیارد یورو) درآمد سالانه خواهد داشت.»

JPMorgan گفت که قصد دارد “نقش مهمی در Metaverse ایفا کند” و می تواند به حل مسائل دنیای مجازی که در حال حاضر در زندگی واقعی با آن ها رسیدگی می شود، مانند اعتبار سنجی حساب و جلوگیری از کلاهبرداری کمک کند.

علاقه به متاورس در اکتبر گذشته پس از اینکه فیس بوک اعلام کرد که نام خود را به Meta تغییر می دهد افزایش یافت تا تمرکز خود را بر دنیای مجازی نشان دهد، جایی که کاربران می توانند کار کنند و معاشرت کنند.

متاورس، که در حال حاضر به‌ویژه در بازی‌ها وجود دارد، ممکن است پتانسیل تبلیغاتی گسترده‌ای را ارائه دهد، که شرکت‌هایی مانند نایک در حال حاضر تلاش می‌کنند با محصولات و ویترین‌های مبتنی بر NFT از آن بهره ببرند.

گزارش جی پی مورگان همچنین اشاره کرد که بین ژوئن تا دسامبر سال گذشته، میانگین قیمت زمین مجازی از 6000 دلار (5000 یورو) به 12000 دلار (10000 یورو) دو برابر شده است. همچنین پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های تبلیغات درون بازی تا سال 2027 به 18.4 میلیارد دلار (16 میلیارد یورو) سالانه خواهد رسید.

در این گزارش آمده است: «این اقتصاد دارایی دموکراتیک، همراه با قابلیت همکاری، می‌تواند فرصت‌های اقتصادی بزرگی را ایجاد کند، زیرا کالاها و خدمات دیجیتال دیگر اسیر یک پلتفرم یا برند بازی نیستند».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا