اقتصادی

جنرال موتورز به دلیل ناآرامی ها در کانادا، شیفت های کارخانه میشیگان را لغو کرد

آقای پوردنیون گفت: «از آنجایی که این وضعیت انعطاف‌پذیر است، ما بر اختلالات حمل‌ونقل بین کانادا و ایالات متحده نظارت می‌کنیم و در صورت لزوم تولید را تنظیم می‌کنیم.»

تظاهرکنندگانی که از الزامات واکسن کانادا و سایر محدودیت‌های بیماری همه‌گیر سرپیچی می‌کردند، روز دوشنبه شروع به قطع ترافیک روی پل سفیر کردند، بخش حیاتی که دیترویت و ویندزور را به هم متصل می‌کند.

این پل نزدیک به یک چهارم تجارت بین ایالات متحده و کانادا را تشکیل می دهد. کامیون‌ها روزانه 300 میلیون دلار کالا از روی پل جابه‌جا می‌کنند که حدود یک سوم آن مربوط به صنعت خودروسازی است.

شرکت‌ها ارسال محموله‌ها را به مسیرهای ترانزیتی جایگزین، مانند پل آبی آبی، که پورت هورون، میش را به هم متصل می‌کند، آغاز کرده‌اند. و سارنیا، انتاریو. اما یک محاصره جدید در روز چهارشنبه در جاده منتهی به آن پل، و همچنین هجوم خودروها و کامیون‌های منحرف شده، باعث کاهش ترافیک در آنجا شد.

این تعطیلی احتمالاً منجر به زیان برای سایر صنایع نیز خواهد شد. روز چهارشنبه، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که دولت بایدن در حال پیگیری اختلالات احتمالی در صادرات محصولات کشاورزی به کانادا است.

گرچن ویتمر، فرماندار میشیگان، روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت که محاصره اقتصاد این ایالت را در معرض خطر قرار می دهد.

او گفت: «محاصره تأثیر زیادی بر خانواده‌های کارگری در میشیگان دارد که فقط سعی می‌کنند کارهای خود را انجام دهند. جوامع ما، شرکت‌های خودروسازی، تولید و کشاورزی ما اثرات آن را احساس می‌کنند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا