خودرو

تویوتا GR 86 جدید 2022 با قیمت کمتر از 30000 پوند

تویوتا می گوید تمرکز اصلی بر حفظ ویژگی های “لذت رانندگی ضروری” GT86 بود که در سال 2012 عرضه شد و بخش عمده ای از آن کاهش وزن بود. وزن خودروی جدید 1270 کیلوگرم است که 5 کیلوگرم سبکتر از خودروی اصلی است. تویوتا می گوید این امر از طریق ویژگی هایی از جمله استفاده از سقف آلومینیومی و پانل های بدنه به دست آمده است.

GR 86 تقریباً همان ابعاد مدل قبلی خود را با طول 4265 میلی متر و ارتفاع 1310 میلی متر با فاصله بین دو محور 2575 میلی متر دارد. این به تویوتا کمک کرد تا مرکز ثقل را پایین نگه دارد، و این شرکت ادعا می کند که استحکام پیچشی مدل جدید حدود 50 درصد افزایش یافته است و در نتیجه «هندلینگ و فرمان تیزتر» ایجاد می شود.

مدل جدید همچنین دارای کانال‌های هوای جلو و پانل‌های جانبی است که تویوتا می‌گوید بر اساس درس‌های آموخته شده از برنامه‌های موتوراسپرت و هندلینگ و کمک به پایداری آن است.

در داخل، نسخه‌های ژاپنی GR 86 دارای صفحه نمایش لمسی اطلاعات سرگرمی 7.0 اینچی به عنوان بخشی از آنچه تویوتا می‌گوید طراحی به روز شده داشبورد متمرکز بر راننده است، خواهد داشت.

در حالی که GR 86 اواخر امسال در ژاپن به فروش می رسد، تاریخ دقیق عرضه برای بریتانیا و اروپا در سال 2022 تایید نشده است. تویوتا می گوید جزئیات بیشتر در اواخر سال جاری ارائه خواهد شد.

تغییر نام از GT86 به GR 86 این کوپه را با بقیه خط عملکرد جدید تویوتا GR هماهنگ می کند و به کوپه GR سوپرا و هات هاچ GR یاریس می پیوندد.

ادامه مطلب

خداحافظ تویوتا GT86: آخرین انفجار در یک ماشین اسپرت عالی

تویوتا GR 86 بعدی برای سال 2021 در رندر فاش شده تایید شد

تست جاده خودرو: تویوتا GT86

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا