خودرو

تویوتا طرح خروج از تولید خودرو در بریتانیا را رد کرد

تویوتا بر تعهد خود به تولید خودرو در بریتانیا پس از گزارش‌ها نشان داد که به دلیل برنامه‌های دولت برای تسریع انتقال به خودروهای برقی تهدید به کناره‌گیری کرده است.

این خودروساز ژاپنی مجدداً تاکید کرده است که “نقشه راه روشن” برای دستیابی به خودروهای بدون آلایندگی دارد زیرا وزارت حمل و نقل (DtF) در حال آماده شدن برای معرفی اهدافی است که نیاز به درصد بالاتری از فروش خودروهای جدید دارند تا از سال 2024 هر سال بدون آلایندگی باشند.

تویوتا اعلام کرد که در مسیری قرار دارد که تا سال 2035 100 درصد مدل های فروخته شده اش بدون آلایندگی باشد.

تویوتا در بیانیه‌ای که برای اتوکار ارسال شد، گفت: «ما بر روی دستیابی به آینده‌ای بلندمدت و پایدار، از جمله برای کارخانه‌های خود در بریتانیا، تمرکز کرده‌ایم، زیرا به سمت هدف نهایی خود برای ایمن کردن عملیات‌های کربن خنثی پیش می‌رویم».

با سرمایه‌گذاری 240 میلیون پوندی در فعالیت‌های خود در بریتانیا برای تولید مدل‌های موجود کرولا، تصمیمات سرمایه‌گذاری قریب‌الوقوعی را در زمینه تولید محلی اتخاذ نمی‌کنیم.»

تویوتا کرولا در حال حاضر در کارخانه برناستون این شرکت در دربی شایر تولید می شود که حدود 3000 نفر در آن مشغول به کار هستند. همچنین در دیساید، ولز شمالی موتور تولید می کند.

تویوتا گفت که برنامه های دولت برای دوره جدید آلایندگی صفر را ندیده است.

این شرکت گفت: «ما نمی‌توانیم در مورد توصیه‌های دولت در مورد جزئیات فنی دستور جدید انتشار صفر و رژیم نظارتی CO2 اظهار نظر کنیم، زیرا ما چنین چیزی را ندیده‌ایم.»

ما به هر بحثی با دولت بریتانیا بر اساس گفتگوی سازنده و محترمانه ادامه خواهیم داد.

در هر کجا که فعالیت می کنیم، فلسفه ما این است که همیشه از استانداردهای نظارتی انتشار گازهای گلخانه ای که توسط دولت ها تعیین شده است، پیروی کنیم. ما هرگز هدفی را برای انتشار CO2 در اروپا از دست نداده‌ایم که باعث شده تویوتا در بین شرکت‌های بزرگ خودروسازی پیشرو باشد.

تویوتا در حال حاضر یک ترکیب فروش بدون آلایندگی حداقل 50 درصدی تا سال 2030 در اروپای غربی را هدف قرار داده است، با افزایش بیشتر برنامه ریزی شده “بر اساس تقاضای مشتری”.

برند پریمیوم آن، لکسوس، نیز از سال 2030 به خودروهای فقط برقی تبدیل خواهد شد. هر دو برند قصد دارند در مجموع 15 وسیله نقلیه برقی پس از سال 2030، از جمله سالن‌ها، عرضه کنند.و SUV و ماشین های اسپرت.

تویوتا گفت: «ما همچنان شاهد نقش بسیاری از فناوری‌های مختلف در انتقال به آلایندگی صفر بر اساس اصل تحرک برای همه هستیم – از جمله خودروهای هیبریدی فعلی ساخت بریتانیا، که اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها به اروپا صادر می‌شوند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا