اقتصادی

تورم CPI در ژانویه 7.5 درصد افزایش یافت که سریع ترین افزایش از سال 1982 بود

آقای سوئیت، از مودی آنالیتیکس، پیش از این گزارش گفت: «آنچه مرا نگران می‌کند این است که آنها در مورد آن اغراق می‌کنند. “این آسان نخواهد بود.”

اما روندهای نوظهور می تواند تورم را بالا نگه دارد.

داده‌های مشاغل منتشر شده در هفته گذشته نشان داد میانگین درآمد ساعتی به سرعت افزایش یافته است – و بسیار بیشتر از آنچه اقتصاددانان انتظار داشتند، اگرچه هنوز برای همگام شدن با تورم سریع کافی نیست. دستمزدهای بالاتر می تواند قیمت ها را افزایش دهد اگر شرکت ها این هزینه ها را به مشتریان منتقل کنند تا از حاشیه سود خود محافظت کنند.

در حال حاضر، درآمد شرکت ها قوی به نظر می رسد و بهره وری بالا است، که می تواند به شرکت ها فضایی برای جذب صورت حساب های دستمزد بزرگتر بدهد. و اگر افزایش دستمزدها سریعتر از قیمت ها ادامه یابد، این می تواند بر تقاضا تأثیر بگذارد زیرا مصرف کنندگان با هزینه ها دست و پنجه نرم می کنند.

دانیل اشلی، 46 ساله، یک دستیار حقوقی در مونت کیسکو، نیویورک، گفت که هزینه های مواد غذایی هفتگی او در چند ماه گذشته حدود 20 درصد افزایش یافته است، حتی اگر او معمولاً همان محصولات را خریداری می کند. او گفت که به نظر می رسد تقریباً همه چیز در فروشگاه گران تر می شود: یک صندوق بزرگ Cheerios اکنون 6 دلار قیمت دارد که در مقایسه با شش ماه قبل حدود 1 دلار افزایش یافته است.

آقای اشلی گفت اگر او با افزایش هزینه های گاز و برق نیز مقابله نکند، افزایش قیمت مواد غذایی قابل کنترل تر خواهد بود.

من باید با افزایش قیمت بنزین کنار بیایم. من اخیراً متوجه شدم که قبض برق من در حال افزایش است. “همه چیز گران می شود.”

تنیشا مور، 51 ساله، معلم کلاس هشتم که در فریزر، میشیگان زندگی می کند، گفت که اخیراً خرید مرغ را به دلیل گران شدن آن متوقف کرده است. او به غذایی که در فریزر و انباری ذخیره کرده بود وابسته بود، اما نگران بود که پس از تمام شدن موجودی اش مجبور شود بیشتر خرج کند.

خانم مور گفت: «این روی کیفیت زندگی من تأثیر می گذارد. “من آن را دوست ندارم، اما نمی توانم کاری در مورد آن انجام دهم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا