اقتصادی

تورم ممکن است در ژانویه با سریعترین سرعت در چهار دهه اخیر جهش داشته باشد.

پیش بینی ها انتظار دارند که تورم در سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یابد: بسیاری انتظار دارند که سال را نزدیک به 3 درصد به پایان برساند. اما اقتصاددانان مرتباً پیش‌بینی کرده‌اند که افزایش قیمت‌ها در سال 2021 به سرعت کاهش می‌یابد، تنها برای خنثی کردن این انتظارات زیرا افزایش تقاضای مصرف‌کننده برای کالاها با زنجیره‌های عرضه جهانی متزلزل که نمی‌توانند تولید را به اندازه کافی سریع افزایش دهند، برخورد می‌کند.

افزایش اخیر قیمت مواد غذایی، سوخت، خودرو و سایر کالاها هم برای فدرال رزرو که مسئول حفظ ثبات قیمت است و هم برای کاخ سفید که با افزایش هزینه ها در حالت تدافعی قرار گرفته است، به مشکل تبدیل شده است. حقوق خانوارها از بازار کار قوی با رشد شدید دستمزدها می کاهد.

روز چهارشنبه، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، سعی کرد چرخش مثبتی را در اعداد ایجاد کند و اذعان داشت که داده‌های منتشر شده در روز پنجشنبه احتمالاً میزان بالایی را برای سال نشان می‌دهد، اما مسیر قیمت‌ها پایین‌تر است.

خانم ساکی گفت: «با توجه به اطلاعاتی که در مورد سال گذشته داریم، انتظار داریم تورم در داده‌های فردا افزایش یابد» و افزود که «این به روندهای اخیر مربوط نمی‌شود».

وی گفت: انتظار می رود تورم در طول سال کاهش یابد – و در طول سال متوسط ​​باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا