روانشناسی

تلفن و تکنیک مصاحبه ویدیویی خود را تیز کنید

به طور سنتی، از مصاحبه های تلفنی و ویدئویی برای تبدیل لیست های طولانی نامزدها به لیست کوتاه افرادی که باید برای مصاحبه حضوری نهایی دعوت شوند، استفاده می شد. در شرایط پایانی فعلی ما، یک مصاحبه تلفنی/تصویری آخرین مرحله ای خواهد بود که از طریق آن پیشنهادهای شغلی را ارسال می کنید و شروع به استخدام یک عضو جدید تیم می کنید که از راه دور کار می کند. نیاز به درست کردن آن بیشتر از همیشه است.

از آنجایی که بیش از 50 درصد از ارتباطات ما به زبان بدن غیرکلامی نسبت داده می شود، خطرات زیادی برای از دست دادن نامزدهای عالی و استخدام افراد فقیر وجود دارد.

در اینجا بر اساس صدها مصاحبه تلفنی که از سال 1999 انجام داده ایم، 4 نکته برای استفاده حداکثری از مصاحبه تلفنی یا ویدیویی آورده شده است:

1. یک مصاحبه تلفنی یا ویدئویی ترتیب دهید
مصاحبه های تلفنی زمانی بدتر می شود که به نامزدها داده می شود. برخی از مشاوران و کارفرمایان استخدام به سادگی نامزدها را برای اعلام فهرست نهایی خود فرا می‌خوانند و مستقیماً وارد مصاحبه می‌شوند که می‌تواند از ده دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. نامزد ممکن است در نیمه راه سوپرمارکت باشد و کودک کوچکی او را بکشد یا حتی رانندگی کند.
برای استفاده حداکثری از مصاحبه های تلفنی، آنها را به همان روشی که مصاحبه های حضوری را سازماندهی می کنید، سازماندهی کنید:

• برای تعیین تاریخ و روز مناسب برای مصاحبه تلفنی با داوطلبان تماس بگیرید
• به نامزدها زمان کافی بدهید تا خودشان را سازماندهی کنند، رزومه خود را بررسی کنند، با داوران خود تماس بگیرند و تکالیف خود را در محل کار خود قبل از رویداد بررسی کنند.
• مطمئن شوید که نامزدها مدت زمان مصاحبه برنامه ریزی شده را می دانند تا بتوانند برای بقیه تعهدات خود در روز برنامه ریزی کنند

2. ارتباط غیرکلامی از دست رفته را در نظر بگیرید
هر مصاحبه کننده خوبی ارزش تنظیم صحنه قبل از مصاحبه را می داند. در شرایطی که تمام ارتباطات غیرکلامی وجود ندارد، مقدمه برای تنظیم صحنه مهمتر از همیشه است.

لحظه ای به مصاحبه های حضوری اخیر خود فکر کنید. چند بار متوجه شده اید که نامزد فقط با خواندن حالات صورت خود در مورد چگونگی پاسخ به سؤال شما واضح نیست؟ چند بار تا به حال توانسته اید با گذاشتن خودکار یا کناره گیری از مصاحبه اعلام کنید که نامزد باید صحبت را متوقف کند؟

زمانی که ما برای مدیران میانی یک سوپرمارکت زنجیره‌ای بزرگ، مصاحبه‌های تلفنی 60 دقیقه‌ای طراحی و انجام دادیم، مجری حداقل 5 دقیقه از هر مصاحبه را توضیح می‌داد:

• اینکه از آنجایی که داوطلب و مصاحبه کننده نمی توانند یکدیگر را ببینند، مصاحبه کننده نمی داند که آیا سوال آنها قابل درک است مگر اینکه داوطلب آن را بیان کند یا خیر، و اینکه داوطلب نمی داند که آیا پاسخ او با شرایط مصاحبه کننده مطابقت دارد یا خیر، مگر اینکه مصاحبه کننده به آنها اشاره کند. آنها به سراغ سؤال دیگری می روند
کاندیداها تشویق شدند که هر زمان که از سؤالات مصاحبه مطمئن نبودند صحبت کنند و درخواست کنند که در صورت لزوم آنها را تکرار یا بازنویسی کنند. یادآوری به کاندیداها که به نفع هر دو طرف است که تا حد امکان مصاحبه تلفنی داشته باشند، اغلب می تواند در دوره گرم کردن به خوبی انجام شود.
به همین ترتیب، به مصاحبه شوندگان آموزش داده شد تا در مواردی که اطلاعات بیشتری از نامزد مورد نیاز است، نشانه های شفاهی تشویق را ارائه کنند و در صورت لزوم، آنها را به سؤال بعدی منتقل کنند.

3. در طول مصاحبه تلفنی
با شروع مصاحبه، …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا