خودرو

تسلا 310048 خودرو در سه ماهه اول در میان چالش‌های جهانی تحویل داده است

تسلا علیرغم اینکه تحت تاثیر اختلالات زنجیره تامین و تعطیلی کارخانه ها به دلیل کووید بود، به رکورد تحویل در سه ماهه اول دست یافت.

این سازنده خودروهای الکتریکی آمریکایی در سه ماهه اول سال 2022 در مجموع 310048 وسیله نقلیه در سرتاسر جهان تحویل داد – افزایشی 68 درصدی نسبت به سال.

حدود 295324 عدد از کل تعداد تحویل شامل تسلا مدل 3 سالن و تسلا مدل Y SUV است. 14724 دستگاه باقیمانده فروش بیشتر تسلا مدل S سدان و تسلا مدل X SUV بود.

ایلان ماسک، رئیس این شرکت در توییتی گفت: «این سه ماهه بسیار دشواری بود، به دلیل اختلالات زنجیره تامین و سیاست عدم گسترش ویروس کرونا در چین. “کار بزرگ تیم تسلا و تامین کنندگان کلیدی روز را نجات داد.”

کارخانه تسلا در شانگهای ضربه سختی خورده است. در 28 مارس به دلیل اعمال قرنطینه دو مرحله ای در مناطقی از شهر که موارد ابتلا به کووید-19 از آن زمان افزایش یافته است، به طور کامل بسته شد.

افزایش تعداد موارد در این شهر چین همچنین منجر به لغو نمایشگاه خودرو شانگهای شد.

تسلا قرار بود روز دوشنبه، 4 آوریل، تولید خود را از سر بگیرد، اما به گزارش رویترز، برنامه‌های تولید از آن زمان لغو شده است و اکثر مناطق شانگهای همچنان در قرنطینه شدید هستند.

کارخانه شانگهای برای تولید تسلا اهمیت فزاینده ای دارد. در اکتبر سال گذشته، ماسک ادعا کرد که از کارخانه Fremont در کالیفرنیا، ایالات متحده رشد کرده است.

تسلا نتایج مالی کامل خود را برای سه ماهه اول سال 2022 در روز چهارشنبه، 20 آوریل، زمانی که مدیریت آن جلسه پرسش و پاسخ منظم خود را برگزار خواهد کرد، منتشر خواهد کرد.

تسلا امیدوار است در سال 2022 فروش خود را 50 درصد افزایش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا