رمز ارز

بوکله رئیس جمهور السالوادور در مورد جنگ اوکراین سکوت کرد

منبع: ویدیو کلیپ / RT en vivo / یوتیوب

رسانه‌های السالوادور از نجیب بوکله، رئیس‌جمهور و دولت او به دلیل «سکوت» در مورد حمله روسیه به اوکراین انتقاد کرده‌اند.

ElSalvador.com، نسخه آنلاین روزنامه El Diario de Hoy – که در بیشتر موارد با دولت بوکله خصمانه است – گزارش داد که “سکوت و عدم تعین ناموجه” از سوی Bukele وجود دارد.

رسانه ها به آن اشاره کردند سازمان کشورهای آمریکایی سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) اواخر روز جمعه هفته گذشته جلسه فوق‌العاده‌ای برگزار کرد که در آن 24 کشور از 34 کشور عضو – که شامل السالوادور نمی‌شد – بیانیه مشترکی صادر کردند. این گروه نوشت که “به شدت تهاجم غیرقانونی، غیرقابل توجیه و غیرموجه فدراسیون روسیه به اوکراین را محکوم می کند” و “خواهان خروج فوری اوکراین است.” [Russian] حضور نظامی.»

رسانه ها نوشتند:

السالوادور این بیانیه را امضا نکرده است. [Its] بازیگر آگوستین وازکز صحبت نکرد. دولت سالوادور تنها دولتی در منطقه است که در این زمینه موضعی اتخاذ نکرده است.»

بوکله معمولاً صریح در فید توئیتر فعال خود به این موضوع اشاره نکرد، در عوض بر مسائل دیگر تمرکز کرد، مانند جمعیت زیادی از مهاجران سالوادور که در ایالات متحده جمع شده بودند تا حمایت خود را از او اعلام کنند.

اگر السالوادور – متحد سنتی نزدیک ایالات متحده که از زمان ریاست جمهوری بوکله به طور فزاینده ای مورد بی مهری واشنگتن قرار گرفته است – خود را در گروهی مشابه ونزوئلا و نیکاراگوئه قرار دهد، ممکن است روزی این کشور با تحریم های خود مواجه شود. . این امر می‌تواند یک نماینده را وادار کند که به مجموعه‌ای از کشورهایی مانند ایران، روسیه، سوریه و ونزوئلا بپیوندد – که عملاً نافرمانان بین‌المللی هستند که مجبورند خارج از جریان اصلی اقتصاد جهانی با یکدیگر تجارت کنند.

در عوض، دیگر شخصیت‌هایی که با دولت السالوادور در ارتباط هستند، تلاش کرده‌اند اهمیت روابط این کشور با روسیه و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور را کم‌اهمیت جلوه دهند یا از آن حمایت کنند. از جمله آنها میلیونر آمریکایی بیت کوین مکس کایزر است.

کایزر و همسرش، استیسی هربرت، اوایل این ماه در السالوادور بودند و در آنجا یک صندوق سرمایه گذاری به نام راه اندازی کردند. Alzont Capital.

Keizer یک شخصیت استثنایی در جامعه بیت کوین (BTC) است. او ثروتی در بیت کوین به دست آورده است، اما در گذشته به دلیل حضور در ایستگاه رادیویی دولتی روسیه به زبان انگلیسی، انتقاد منتقدان را به دنبال داشته است. RT (همچنین به عنوان روسیه امروز شناخته می شود)، جایی که او بارها از موسسات مالی سنتی غربی به عنوان “تروریست های مالی” انتقاد کرد و به جای پوتین صحبت کرد.

____

بیشتر بدانید:
– گاوین وود از پولکادوت برای پیشنهاد اهدای DOT اوکراینی مورد انتقاد قرار گرفت
بازارهای سنتی، زیان ارزهای دیجیتال و بورس اوراق بهادار مسکو امروز با شروع مذاکرات کیف و مسکو باز نمی شوند.

– روبل روسیه ممکن است “بی ارزش” شود زیرا متحدان بانک مرکزی را پس از حرکت سوئیفت هدف قرار می دهند
صرافی های کریپتو ممکن است به زودی مجبور شوند کاربران روسی را ممنوع کنند – مدیر عامل Kraken

– سناتورهای آمریکایی خواستار بررسی پذیرش بیت کوین در السالوادور شدند، بوکلی با “OK Boomer” Barb پاسخ داد
بیت کوین سیتی: تاریخچه عجیب تلاش های آزادیخواهان برای ایجاد شهرهای مستقل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا