بازرگانی

بولارد از فدرال رزرو می گوید اعتبار بانک مرکزی در خطر است و نرخ بهره باید افزایش یابد.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو لوئیس، درخواست خود را برای اقدام سریع نرخ بهره مطرح کرد و روز دوشنبه گفت که بانک مرکزی باید به تورم شتابان واکنش نشان دهد.

پولارد طی مصاحبه ای با استیو لیزمن از CNBC گفت: “من فکر می کنم ما باید برنامه ریزی بیشتری برای حذف ملک نسبت به قبل انجام دهیم.” از روند صعودی تورم شگفت زده شدیم. این تورم بسیار زیادی است.» مصاحبه Squawk Box».

وی افزود: «در اینجا اعتبار ما در خطر است و باید به داده ها پاسخ دهیم. با این حال، من فکر می کنم که ما می توانیم این کار را به شیوه ای منظم انجام دهیم و بازارها را مختل نکنیم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که بولارد هفته گذشته بازارها را ناراحت کرد و گفت او معتقد است که فدرال رزرو باید نرخ استقراض کوتاه مدت خود را تا جولای یک درصد کامل افزایش دهد. این پست در مصاحبه ای با بلومبرگ نیوز، سهام را به سفری پرتلاطم فرستاد و باعث شد تا بازارهای آتی تا پایان سال 2022 تا 7 چهارم واحد افزایش قیمت داشته باشند.

علاوه بر این، بازارها اکنون به سمت افزایش 50 واحدی یا 0.5 واحد درصدی در نشست مارس متمایل شده اند.

پولارد به CNBC گفت: “من فکر می کنم موقعیت من خوب است و سعی می کنم همکارانم را متقاعد کنم که موقعیت خوبی است.”

معاملات آتی بازار سهام صبح دوشنبه هنگام صحبت او نسبت به سطوح قبلی کاهش یافت و به دلیل برخی اخبار دلگرم کننده از خصومت بین روسیه و اوکراین افزایش یافت.

در حالی که همه مقامات کمیته بازار آزاد فدرال تمایل خود را برای شروع افزایش نرخ ها در ماه مارس ابراز کرده اند، پولارد ممکن است جنگ طلب ترین بوده باشد. چند تن دیگر از مقامات گفتند که معتقدند حرکت یک چهارم امتیازی در جلسه بعدی کافی خواهد بود.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو، یکشنبه در برنامه “Face the Nation” شبکه CBS گفت: “تاریخ سیاست فدرال رزرو به ما می گوید که اقدامات ناگهانی و تهاجمی می تواند تأثیر بی ثبات کننده ای بر رشد و ثبات قیمتی که ما در تلاش برای دستیابی به آن هستیم، داشته باشد.” بنابراین ترجیح من این است که در ماه مارس حرکت کنم و سپس تماشا کنم و اندازه گیری کنم و در مورد آنچه در آینده می بینیم بسیار مراقب باشیم و سپس زمانی که بهترین مکان برای انجام این کار به نظر می رسد، نرخ بعدی را افزایش دهم.

اما بولارد اصرار داشت که تورم برای ماه‌ها داغ بوده و فدرال رزرو باید در استفاده از ابزارهای خود برای کنترل افزایش قیمت‌ها قوی باشد.

تورم برای گروه های کم درآمد «بسیار بد» است

CPI ژانویه افزایش 7.5 درصدی را طی 12 ماه نشان داد، حتی بیشتر از تخمین های وال استریت و ادامه روندی که در نیمه آخر سال 2021 آغاز شد.

پولارد گفت: «تفسیر من به تنهایی این گزارش نبود، اما چهار گزارش اخیر که به طور موازی گرفته شد نشان داد که تورم در حال افزایش و احتمالاً شتاب در اقتصاد ایالات متحده است.

حتی با افزایش شدید تورم، درآمدهای واقعی عمدتاً در حال کاهش بودند زیرا تورم از افزایش میانگین درآمد ساعتی پیشی گرفت.

وی گفت: تورمی که شاهد آن هستیم برای خانواده های کم درآمد و متوسط ​​بسیار بد است. “مردم ناراضی هستند و اعتماد مصرف کننده در حال کاهش است. این وضعیت خوبی نیست. ما باید به مردم اطمینان دهیم …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا