متاورس

به Decentraland خوش آمدید، فراجهانی با رمز خاص خود که در آن «زمین» میلیون‌ها ارزش دارد

اگر فکر می‌کردید زمانی که مارک زاکربرگ اعلام کرد متا در حال ساخت «نسخه بعدی اینترنت» است، متاورس به وجود آمده است، ممکن است تعجب کنید که بدانید متاورس در حال حاضر یک اکوسیستم مستقر و پر رونق است – با بازار املاک و مستغلات پر رونق.

در روزهای اخیر، قطعه ای از “زمین” به قیمت 2.1 میلیون یورو در دنیای آنلاین شبکه اجتماعی Decentraland فروخته شد و رکورد قبلی فروش 810000 یورویی آن در ژوئن را لغو کرد.

در Decentraland، کاربران از دنیای فیزیکی می‌توانند وارد شوند، آواتار بسازند، خواص بخرند، پوشیدنی‌ها را از بازار خریداری کنند و در رویدادها شرکت کنند.

این پلتفرم قبلاً میزبان یک جشنواره موسیقی مجازی بوده است که افراد مشهوری مانند DeadMau5 و Paris Hilton را به خود جذب کرده است.

دنیای مجازی نیز توجه نهادی را به خود جلب کرده است، زیرا اخیراً توافق نامه ای با دولت باربادوس برای افتتاح اولین سفارت دیجیتال جهان در ژانویه سال آینده امضا کرده است.

“افرادی که از Decentraland استفاده می کنند بر آن حکومت می کنند”

Decentraland که برای اولین بار در فوریه 2020 به روی عموم باز شد، بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و خود را اولین دنیای مجازی کاملا غیر متمرکز می داند.

دیو کار، مدیر ارشد ارتباطات این پلتفرم، به یورونیوز گفت: «این واقعیت که این پلتفرم غیرمتمرکز است به این معنی است که افرادی که از Decentraland استفاده می کنند، مالک Decentraland هستند و آنها آن را اداره می کنند.

ما یک سازمان مستقل غیرمتمرکز داریم که در آن مردم می‌توانند پیشنهادات خود را ارائه کنند و در مورد پیشنهادهایی که دیگران ارائه می‌کنند رأی دهند. این به طور موثر مسیر آینده Decentraland را تعیین می کند.

تراکنش‌ها در این دنیا با استفاده از MANA، ارز دیجیتال بومی Decentraland انجام می‌شود و اثبات مالکیت دارایی مجازی از طریق NFT تأیید می‌شود.

ارزش سکه در واقع در سال 2021 شروع به افزایش کرد، اما در پی اعلام متا، ارزش آن به شدت افزایش یافت.

در زمان نگارش این مقاله، این ارز دیجیتال با قیمت 4.06 یورو به ازای هر قطعه معامله می شد، در حالی که این ارز در ابتدای سال جاری 0.07 یورو بود.

به گفته Carr، دو راه برای مشارکت در مدیریت Decentraland وجود دارد: شما می توانید مالک MANA یا مالک زمین باشید.

اما با افزایش ارزش MANA و گران شدن زمین مجازی، این سوال باقی می‌ماند که آیا Decentraland می‌تواند به‌جای اینکه فقط یک فیود دیجیتال برای کاربران ثروتمند یا سرمایه‌گذاران اولیه باشد، به‌اصطلاح «متاور باز» باقی بماند.

“یکی از چیزهای مهمی که پیش آمد این بود، “اوه، آیا من واقعاً قایق را از دست دادم؟” کار گفت: «از آنجایی که قیمت زمین در دنیای مجازی مختلف بسیار گران است، و بنابراین من نمی‌توانم مشارکت یا مشارکت داشته باشم – اینطور نیست.

به گفته Carr، ورود سازندگان و مشارکت در یک طرح مجازی یا قرار دادن ابزارهای پوشیدنی خود در بازار Decentraland “هنوز یک فرصت است.”

Carr همچنین یک منطقه غیرمتمرکز آینده را پیش بینی می کند که در آن اجاره زمین مجازی به گزینه ای برای کسانی تبدیل می شود که قیمت آنها از بازار املاک و مستغلات دیجیتال خارج نمی شود.

او گفت: “من فکر می کنم زمین منطقه دیگری از جهان های مجازی خواهد بود که به طور چشمگیری تغییر خواهد کرد.”

فکر می‌کنم اجاره‌ها را می‌بینید، تقسیم زمین را خواهید دید.»

علاوه بر این، کاربران می‌توانند از طریق جوامع بازی، مسیری به سوی دنیای متاور پیدا کنند.

شما در حال حاضر اصنافی مانند بازی‌های صنفی بازدهی را می‌بینید [a play-to-earn gaming guild]خرید قطعه زمین برای جوامع خود برای کار و ساخت بازی برای آنها.”

اما چه فایده ای برای کسانی که …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا