رمز ارز

به زودی صرافی های ارزهای دیجیتال ممکن است مجبور شوند کاربران روسی را ممنوع کنند

منبع: Adobe / Alex White

در پی تحریم های غرب علیه روسیه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، صرافی های ارزهای دیجیتال ممکن است به زودی مجبور شوند حساب های مشتریان روسی خود را مسدود کنند. هیولای دریایی افسانه ای مدیر عامل جسی پاول.

او به یک درخواست پاسخ می داد گذاشتن میخایلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین، از صرافی‌های ارزهای دیجیتال بزرگ جهان خواست تا کاربران روسی را از استفاده از خدمات خود منع کنند.

من دلیل این درخواست را درک می کنم، اما علیرغم احترام عمیق من برای مردم اوکراین، [Kraken] ما نمی‌توانیم حساب‌های مشتریان روسی خود را بدون الزام قانونی مسدود کنیم او گفت.

وی افزود: «روس‌ها باید بدانند که چنین تقاضایی ممکن است قریب‌الوقوع باشد».

در همین حال، فدوروف به The Block گفت که اوکراین قصد دارد “مطالبات قانونی را مطرح کند” و “در حال آماده سازی نامه ها” است، زیرا این یک “اقدام ضروری” است و “هیچ راهی برای تعیین اینکه چه کسی جنگ را تامین می کند و چه کسی نیست.”

بلومبرگ به نقل از افراد ناشناس با اطلاع مستقیم از این موضوع گزارش داد، همچنین دولت بایدن از صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که افراد و موسسات روسی از گروه‌های ارزهای دیجیتال برای جلوگیری از تحریم‌های اعمال شده توسط واشنگتن علیه آنها استفاده نمی‌کنند.

ما یک کارگروه اختصاصی پایبندی جهانی از جمله کارشناسان تحریم‌های مشهور جهان را گرد هم آورده‌ایم و اقدامات لازم را برای اطمینان از اتخاذ اقدام علیه کسانی که تحریم شده‌اند انجام می‌دهیم و در عین حال تأثیر آن را بر کاربران بی‌گناه به حداقل می‌رسانیم.» بایننس سخنگو گفت Cryptonews.com. اگر جامعه بین‌المللی تحریم‌ها را گسترش دهد، آن‌ها را نیز به شدت اعمال خواهیم کرد.»

این صرافی همچنین حداقل تعهد 10 میلیون دلاری را برای کمک به بحران انسانی در اوکراین از طریق بنیاد خیریه بایننس اعلام کرد.

دوقلوها بگو Cryptonews.com، که آنها “در حال انجام یک بررسی قوی از حساب ها و فعالیت های مشتریان برای شناسایی هرگونه قرار گرفتن در معرض احزاب یا مناطق تحریم شده هستند و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام خواهند داد.”

KuCoinآنها گفتند که به عنوان یک “سکوی خنثی” حساب هیچ کاربری از هیچ کشوری را بدون الزام قانونی مسدود نخواهند کرد.

آنها گفتند: «در این زمان دشوار، اقداماتی که ممکن است تنش را افزایش دهد و حقوق افراد بی گناه را تحت تأثیر قرار دهد، نباید تشویق شود. Cryptonews.com.

همچنین، سخنگوی OKX وی با بیان اینکه صرافی همچنین در حال بررسی حساب‌ها و فعالیت‌های مشتریان برای شناسایی هرگونه مواجهه با طرف‌های تحریمی است، گفت: در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای بستن منطقه خاصی نداریم.

همزمان، دروازه او گفت که “همچنان با مقررات محلی و بین المللی مطابقت دارد، و بنابراین هیچ برنامه فوری برای ممنوعیت کاربران از یک کشور یا منطقه جغرافیایی خاص ندارد، مگر اینکه این امر از نظر قانونی توسط تنظیم کننده ها الزامی باشد یا به طور خاص در مجازات های صادر شده مشخص شده باشد.” این شرکت همچنین گفت که «200000 دلار کمک برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به آسیب‌دیدگان درگیری اختصاص داده است».

پاول متوجه شد که چنین الزاماتی می تواند توسط کشورها به دلایل مختلف بر مبادلات ارزهای دیجیتال تحمیل شود، به عنوان مثال، برای خنثی کردن اعتراضات ضد دولتی، یا برای برانگیختن مردم علیه رژیم های حاکم بر کشورشان.

ماموریت کراکن این است که «افراد را با انسان‌ها به دور از سیستم مالی باستانی مرتبط کند و آنها را وارد کند. [into] دنیای ارزهای دیجیتال، جایی که…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا