خودرو

بررسی Rover Streetwise | اتوموبیل

این سیستم جدید Streetwise نمونه ای عالی از MG Rover است که بهترین استفاده ممکن را از آنچه که دارد می کند. با ورود کاملاً جدید و تمام بریتانیایی خود به کلاس فوکوس-گلف، RDX60، که هنوز بیش از یک سال مانده است، و فروش در گروه های MG و Rover تحت فشار رقابت سخت، راه دیگری جز ادامه دادن ندارد. برای به روز رسانی محدوده آن و گسترش جذابیت آن.

ما به زودی سوپر مینی ساخت هند، CityRover را خواهیم دید، خودرویی که برای جذب خریداران قدیمی مترو طراحی شده است. واردات این مدل ساخته شده توسط تاتا بخشی کلاسیک از فرصت طلبی است – و احتمالاً کار می کند. در این بین، Streetwise را دریافت می کنیم، “Urban on-roader” که برای تبدیل یک Rover 25 معمولی به مجموعه ای از چرخ ها برای صاحبان جوان تر، حرکت می کند.

این یک بازی خطرناک است، یک معاشقه “باحال” برای اهداف تجاری. به اندازه روغن و آب تجارت کنید و در یخچال بگذارید. و وقتی متوجه شدم که نسخه S دیزلی سه در با قیمت 11295 پوند شبیه یک خودروی کوچک و دلپذیر به نظر می رسد با کیسه هایی با گشتاور کم (177 پوند فوت در 2000 دور در دقیقه) و حس کلی یکپارچگی خوب ساخته شده، من پر شده بودم. پیش بینی کاری که یک راننده بزرگسال ممکن است انجام دهد او 25 سال دارد. من متوجه شده ام که او همیشه با من موافق نیست.

و بنابراین وقتی اولین جوان 22 ساله فکر کرد که ظاهر استریت وایز را دوست دارد، شگفت‌انگیز بود. نسبت به قیمتش هم زیاد سفید نشد. سپس وقتی او را در پارکینگ یک مرکز خرید رها کردم، یک گروه سه نفره دور او جمع شدند. آنها هم دوست داشتند و یکی می خواست پشت فرمان بنشیند. اینها فال نیک بود

در اصل، Rover Rover 25 را گرفت، آن را یک اینچ بر روی سیستم تعلیق آن بالا برد، آن را با چرخ‌ها و لاستیک‌های بزرگ‌تر تجهیز کرد و به طور کلی با استفاده از قالب‌گیری‌های پلاستیکی روی دماغه و جلوپنجره، قالب‌های چرخ‌های اضافی و ساییدگی جانبی، به آن یک رفتار “Allroad” داد. تسمه، بعلاوه تسمه زیر بینی و دم سفت شود.

ریل های سقف کوتاه نیز وجود دارد، اما مطلقاً هیچ نشانه ای از سیستم چهار چرخ محرک که برای اکثر جاده های نرم مناسب باشد وجود ندارد – از این رو مشخصه آفرود شهری است، اما بی جذاب نیست. در داخل، جزئیات منظم و متفکرانه زیادی وجود دارد: به جای روور 25 معمولی، برخی از نکات روشن روی داشبورد، یک دسته دنده زیبا، صندلی‌های خوش‌نظر با تکیه‌گاه‌های جانبی پهن و صندلی‌های تکی در عقب.

سه مدل استاندارد، S و SE وجود دارد. مدل پایه سه در با قیمت قابل توجه 9295 پوند شروع می شود و از نسخه 1.4 لیتری موتور بنزینی سری K روور با قدرت 83 اسب بخار نیرو می گیرد. برای مدل‌های با مشخصات بالاتر، یک موتور مشابه با قدرت 102 اسب بخار یا موتور توربوشارژ تزریق مستقیم 100 اسب بخار سری L وجود دارد.

مدل پایه با چرخ های فولادی 15 اینچی عرضه می شود و کمی ثابت به نظر می رسد، اما مدل های دیگر در چرخ های آلیاژی 16 اینچی چشمگیر به نظر می رسند. تجهیزات حداقل هستند: برای دریافت تهویه مطبوع باید در SE باشید (از 11295 پوند برای سه در اصلی).

در جاده، Streetwise همچنان از مانورپذیری و کیفیت سواری بهره می برد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا