خودرو

بررسی مرسدس بنز C کلاس C220d Estate 2022 انگلستان

اسناد رسمی نشان می دهد که این وسیله نقلیه 1815 کیلوگرمی 124 گرم در کیلومتر CO2، 0.007 گرم در کیلومتر اکسید نیتروژن و 0.0002 گرم در کیلومتر از آن ذرات بسیار ریز مهاجم ریه که همه ما نگران آن هستیم، منتشر می کند. این اطلاعات به این دلیل در دسترس است که C220d با مقررات Real Driving Emissions 2 (RDE2) مطابقت دارد که اتفاقاً رتبه مالیاتی آن را از 32٪ به 28٪ کاهش می دهد.

این برای رانندگان خودروهای شرکتی بسیار جذاب خواهد بود. مطمئناً به اندازه 1٪ قابل پرداخت در یک خودروی تمام برقی جذاب نیست که بتوانید به خوبی با آن روبرو شوید، اما آیا می توانید یک خودروی الکتریکی با برد رسمی 873 مایل نام ببرید؟ بله، فکر می کنم نه. و آن رقم رسمی 60.1 mpg نیز کاملاً غیر واقعی نیست. بیش از 565 مایل با میانگین 35 مایل بر گالن، به 57.8 مایل بر گالن رسید. و یک روز صبح، یک سفر شلوغ بزرگراه 65 مایلی، با میانگین سرعت 52 مایل در ساعت، به 66 مایل بر کیلوگرم رسید. همه بدون هیچ گونه تکنیک هایپرمایلینگ. موسیقی به گوش ما در این روزهای تلخ.

آیا می دانستید C220d یک موتور دیزلی است؟ آن را در یک صبح سرد شروع کنید و مطمئناً این کار را خواهید کرد، اما وقتی گرم شد و در حال حرکت هستید، عملکرد موتور بسیار نرم است. پانچ زیادی نیز دارد، با قابلیت انفجار دور از افزایش گشتاور میان برد، در حالی که به طرز چشمگیری از کابین جدا می ماند.

گیربکس 9 سرعته اتوماتیک با مبدل گشتاور نیز باید بخشی از اعتبار را به خود اختصاص دهد، زیرا اگرچه به طور طبیعی می توانید تغییرات آن را احساس کنید، اما سریع و معقول است. رفتار آن هرگز در میان تجربه رانندگی آرام، که مطمئناً دیگر مشخص نیست، از بین نمی رود.

در حالی که جهش از Mk3 به Mk4 C کلاس قابل توجه بود، این Mk5 بسیار پیشرفته تر از مدل قبلی خود است و از نسخه به روز شده پلت فرم MLA استفاده می کند. سیستم تعلیق شبیه به آنچه قبلا بود، با دو جناغی در جلو و آرایش چند پیوندی در عقب است.

راحتی رانندگی بهتر است، اما باید گفت که این جنبه از Mk4 تا حدودی ناامید کننده بود و هنوز جای پیشرفت دارد. خوشبختانه، از استحکام آزاردهنده تلاش برای تبدیل شدن به یک خودروی اسپورت رنج نمی برد، اما سواری اولیه چابک گاهی اوقات هنگامی که جاده ناهموار می شود، به یک سواری ثانویه ناخوشایند می پیوندد.

با این حال، این هنوز یک چیز نسبتاً سطح بالا است، بنابراین یک رزمناو بسیار خوب است. و اگر ترافیک شما را مجبور به سوار شدن بر موش صحرایی می کند، می توانید از کنترل شاسی به طرز شگفت انگیزی چابک با فرمان مستقیم و دقیق لذت ببرید. مطمئناً فاقد حس گوشتی یک BMW سری 3 Touring رقیب است، اما پژواک های ضعیفی از مدل های کلاس C آینده AMG وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا