خودرو

بررسی فولکس واگن توران 2.0 TDI 140 Sport

بازار MPV سایز متوسط ​​در حال تبدیل شدن به یک منطقه جنگی است. خطوط نبرد بین کسانی که فکر می‌کنند ما پنج صندلی می‌خواهیم (رنو سنیک، فورد سی مکس، سیتروئن پیکاسو) و کسانی که فکر می‌کنند هفت صندلی می‌خواهیم ترسیم می‌شوند (واکسهال زافیرا، گرند سنیک).

اما از همان ابتدا، ما فولکس واگن توران را در هر دو نسخه پنج و هفت نفره و دومی یک آپشن 500 پوندی داشتیم که تا روی زمین تا می‌شود.

همانقدر که استقامت مردم مهم است، نمی‌توانیم علاقه خود را در راه رهبری آنها پنهان کنیم. واقعاً ساده است، این اولین تجربه ما از پلت فرم Golf Mk 5 – به غیر از آئودی A3 – در جاده های بریتانیا است.

چند صد متر دورتر به نظر می رسد که او در حال رانندگی است که در گلف فعلی مانند هیچ کس دیگری رانندگی نمی کند. توران در جاده با آرامش واقعی حرکت می کند، حرکات بدنه عمودی خوبی دارد و در برابر غلتیدن مقاوم است، به خصوص در نسخه های مجهز به سیستم تعلیق اسپرت که ما در حال رانندگی بوده ایم.

رانندگی عالی نیز وجود دارد، در حالی که یک راننده فولکس واگن اکنون می تواند از فرمان با دقت واقعی قدردانی کند.

سه موتور در زمان عرضه وجود دارد، اما موتور 2.0 لیتری TDi که در اینجا آزمایش شده است جالب ترین موتور است. چهار سوپاپ در هر سیلندر 1.9 TDi را در سراسر آن توسعه می‌دهند، به سختی می‌کشند، آزادانه می‌چرخند و گشتاور عظیمی معادل 236 پوند فوت در محدوده وسیعی دارند.

بهبود کلی، اگر پشت سر بهترین موتورهای دیزلی باشد، چشمگیر است. برخی از پیوندهای سخت در بخش آلایندگی به این معنی است که رتبه CO2 به 162 گرم در کیلومتر کاهش می یابد و موتور جدید همچنین با مقررات آلایندگی اتحادیه اروپا 4 مطابقت دارد و از مالیات 3 درصدی معمول شرکت برای موتورهای دیزلی جلوگیری می کند.

به عنوان MPV نیز بسیار خوب است. اگرچه شما می توانید این خودرو را به صورت 5 نفره سفارش دهید، فولکس واگن انتظار دارد که اکثر خریداران گزینه هفت نفره را انتخاب کنند. زمانی که زمان معاوضه فرا رسد و عملی بودن کامل MPV را ارائه دهد، منطقی خواهد بود.

صندلی‌ها را به راحتی جدا کنید و 1913 لیتر فضای مفید دارید، اما می‌توان آن را جابه‌جا کرد یا برگردانید تا نصب کنید. آنچه باید بدانید این است که ردیف سوم بهتر است برای کودکان در نظر گرفته شود و با ردیف سوم تا 121 لیتر از فضای بار استفاده می شود.

بقیه کابین نمای بیرونی بدون زرق و برق را منعکس می کند. جادار و کاربردی است، اما کمی زیبا است. از نظر کیفیت هم کاملاً عالی نیست. قطعاتی که می بینید و لمس می کنید کیفیت بالایی دارند، اما برخی از قسمت های مخفی ارزان به نظر می رسند و نامناسب به نظر می رسند.

این چیزهای کوچکی از این دست است که باعث شهرت فولکس واگن برای کیفیت ساخت درجه یک شده است و با نبود آنها در اینجا مشهود است. اگر نه احساس بهتر از حد متوسط.

این تورینگ با قیمتی بیش از 20000 پوند در جاده ها بسیار بیشتر از بسیاری از MPV های دیگر است، اما فولکس واگنی وجود دارد که باید در نظر گرفت که از اکثر رقبا برتری دارد.

اما در حالی که توران ممکن است تمام MPV های Midi باشد که تا به حال به آن نیاز دارید. شرم آور است که او ممکن است کسی نباشد که شما واقعاً می خواهید.

آدام تولر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا