خودرو

بررسی اسمارت رودستر کوپه V6

چیزهای زیادی در مورد اسمارت رودستر جدید وجود دارد. استایل غیر متعارف، فضای داخلی راحت، چیدمان موتور وسط، ابعاد جمع و جور و قیمت مناسب تا حد زیادی به جذابیت آن کمک می کند، اگر پیوند ضعیفی وجود داشته باشد، در عملکرد آن است. موتور استاندارد سه سیلندر 698 سی سی این خودرو تنها با 80 اسب بخار، جاده های آسفالت شده را خرد نمی کند. بنابراین چه راهی بهتر از استفاده از یک موتور سه سیلندر دیگر برای استفاده از مزایای یک رودستر برای دوبرابر کردن موثر آن؟

نقطه شروع این نمونه اولیه داغ، نسخه آینده برابوس رودستر است. تماشاگران مشتاق قبلاً متوجه کیت بدنه، چرخ‌ها و لاستیک‌های 17 اینچی ارتقا یافته و ارتفاع سواری کمتری می‌شوند – که همگی به عنوان بخشی از لیست طولانی گزینه‌های اسمارت جدید در دسترس هستند.

ترکیب با دریچه‌های خنک‌کننده در شیشه‌های جانبی عقب، ظاهری تهاجمی و برجسته‌تر به رودستر V6 نسبت به خودروی استاندارد می‌دهد. همچنین یک مخزن سوخت تایید شده توسط FIA نصب شده در قسمت دماغه و یک پایه فیبر کربنی در پشت صندلی های مسابقه پیدا خواهید کرد.

اما خبر بزرگ زیر شیشه عقب پلکسی است. در اینجا یک موتور V6 عرضی منحصر به فرد معرفی شد. این موتور با جفت کردن دو موتور سه سیلندر اسمارت روی یک میل لنگ مشترک به وجود آمده است، حجمی معادل 1396 سی سی دارد و تنها 93 کیلوگرم وزن دارد.

اما با دو توربوشارژر که با فشار بوست 1.2 بار کار می کنند، می تواند قدرت تولید 172 اسب بخار استاندارد رودستر را در 5550 دور در دقیقه دو برابر کند. با 162 پوند فوت گشتاور نیز کم نیست.

برای موتوری که تنها در سه ماه جمع آوری شده است، V6 کوچک اسمارت به طرز شگفت انگیزی رفتار خوبی دارد و استفاده از آن بسیار بهتر از یک دستگاه سه قوطی است. با حسی صاف و پیشرونده از حالت بیکار خارج می شود. اما در میان رده‌ها فشار زیادی وجود دارد، جایی که توربوشارژر در یک آهنگ قرار می‌گیرد و در محدوده دور نیز قدرتمند و بهینه می‌ماند.

زمان ادعا شده 0 تا 62 مایل در ساعت “زیر 6.0 ثانیه” است و حداکثر سرعتی که 140 مایل در ساعت رانندگی می کند عالی به نظر می رسد، اما حتی عملکرد واقعی را رعایت نمی کند.

به نظر کار هم می رسد، وقتی که خط قرمز 6300 دور در دقیقه را می زنید، از یک صدای جیر جیر بی صدا به یک غرش می رسد. با این حال، بهترین بخش، سوت بلند است زیرا توربوشارژر هنگام سبقت گرفتن، فشار را کاهش می دهد. به یک خودروی مسابقه ای گروه B مربوط به اواخر دهه 80 فکر کنید و دور از انتظار نیستید.

درایو از طریق نسخه تقویت شده گیربکس شش سرعته Sequential Getrag اسمارت به چرخ های عقب هدایت می شود که برای 5 سرعته دوباره کار شده است.

مجهز به لوازم الکترونیکی به روز شده، با V6 مطلوب تر است. حمایت از تقویت عمده در استحکام نظری است که به شدت بازسازی شده است. تغییرات مشابه تغییرات نسخه برابوس است، با بوش های سفت تر، فنرها و دمپرها در هر طرف، همراه با کاهش 20 میلی متری ارتفاع سواری.

رانندگی با سرعت پایین سخت اما قابل تحمل است و فرمان همان خلوص یک رودستر استاندارد را ارائه می دهد. عدم دور زدن تقریباً کامل در طول پیچ ها را کنار بگذارید و پایه و اساس یک اتومبیل با کنترل عالی خواهید داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا