روانشناسی

با این پاسخ های هوشمندانه به سوالات چروک شده مصاحبه از دروغ گفتن خودداری کنید

اگر در مصاحبه ای از شما در مورد حقوق فعلی تان سوال شود، ممکن است از پاسخ دادن احساس ناراحتی کنید. این به اندازه کافی منصفانه است. برخی از سؤالات سخت هستند و اگر فکر می کنیم به شانس ما برای یافتن شغل جدید کمک نمی کند، طبیعتاً می خواهیم از دادن پاسخ اجتناب کنیم.

در واقع، SEEK اخیراً تحقیقی در مورد دروغ گفتن در مصاحبه انجام داده است و نشان داده است که 37٪ از نیوزلندی ها معتقدند که دروغ گفتن بر اساس سؤال پرسیده شده قابل قبول است. بنابراین، SEEK از یک مشاور متخصص منابع انسانی در مورد نحوه پاسخگویی به سه سوالی که مردم اغلب در مصاحبه درباره آنها دروغ می گویند، راهنمایی خواست.

در ادامه بخوانید تا دریابید که چگونه پاسخ های خود را هوشمندانه چارچوب بندی کنید و در عین حال از عدم صداقت اجتناب کنید.

سوال دشوار شماره 1 – “چرا به دنبال شغل جدیدی هستید؟”

مریلین اسپایزر، مشاور ارشد مشاوران کاتالینا، پیشنهاد می‌کند: «به جای دلایلی که باید شغل را ترک کنید، روی آنچه در شغل جدید به دنبال آن هستید تمرکز کنید».

حتی اگر ناامید هستید که شغل فعلی خود را ترک کنید یا با شرایط بدی کار را ترک کنید، به آن اشاره نکنید. در مورد آرزوهای شغلی خود، آنچه در مورد شرکت جدید دوست دارید، و در عوض در شغلی که برای آن درخواست می کنید به دنبال چه هستید، بحث کنید. این آن را مثبت نگه می دارد.

می توانید چیزی شبیه به زیر بگویید:

  • “این نقش جدید به من سطح مسئولیت بیشتری را ارائه می دهد و من برای آن آماده هستم.”
  • “این فرصت نشان دهنده مرحله بعدی در توسعه حرفه من است.”
  • “این چیزی است که من همیشه به آن علاقه مند بوده ام و هرگز فرصتی برای کشف آن نداشته ام.”

سوال دشوار شماره 2 – حقوق فعلی شما چقدر است؟

می‌توانید با پرش از دستمزد مورد نظر خود، از پاسخ به این سؤال اجتناب کنید، اما این به شما اجازه نمی‌دهد ارزش فعلی بازار را به درستی نشان دهید. اسپایزر پیشنهاد می‌کند که بهتر است پاسخ کامل بدهید.

سعی کنید موارد زیر را انجام دهید:

  • “در نقش فعلی‌ام، X برای مدت X روی مقدار X بوده‌ام، اما احساس می‌کنم این نقش به طرق مختلف مرا اهلی خواهد کرد.”
  • می توانم ببینم که این مرحله بعدی برای من است و ارزش من بر این اساس بالاتر خواهد رفت.

اسپایزر می گوید، اگر نقش دیگری با دستمزد بالاتر به شما پیشنهاد شد، ادامه دهید و آن را ذکر کنید.

می‌توانید چیزی شبیه این بگویید: «من واقعاً می‌خواهم این موقعیت را بگیرم، اما کاری به من پیشنهاد شد که بیش از 10000 دلار به من دستمزد می‌داد. آیا فضایی برای سازش بین این پیشنهاد و این پیشنهاد دارید؟ “من فکر می کنم این یک چیز معتبر برای قرار دادن روی میز است.”

سوال دشوار شماره 3 – “نقاط ضعف شما چیست؟”

این سوال اغلب یک پاسخ کلیشه ای ایجاد می کند: «من یک کمال گرا هستم. من فقط می خواهم همه چیز را درست کنم.»

اسپایزر می گوید، به جای تلاش برای پنهان کردن نقاط قوت به عنوان یک ضعف، در مورد زمینه هایی صحبت کنید که آگاهانه سعی در بهبود آنها دارید، مانند مدیریت زمان یا مهارت های سازمانی.

“اینها مهارت هایی نیستند که مردم با آنها متولد می شوند، بنابراین اگر می توانید در مورد یادگیری خود صحبت کنید، نشان دهنده خوبی است که چقدر چیزهای دیگر را خوب یاد می گیرید و چگونه بر یادگیری شما منعکس می شود.”

چیزی را در این مسیر امتحان کنید:

  • “مدیریت اولویت ها چیزی است که یادگیری آن مدتی طول کشید، اما اکنون قبل از اینکه روز را ترک کنم، به آنچه برای آینده دارم نگاه می کنم. من وظایف را به ترتیب فوریت قرار دادم. این چیزی است که در طول سال ها به آن دقت کرده ام.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا