اقتصادی

بایدن می‌گوید مبارزه با تورم «اولویت اصلی» است زیرا قیمت‌ها مصرف‌کنندگان را آزار می‌دهند

تورم می تواند در سال جاری به خودی خود به طور قابل توجهی کاهش یابد تا فدرال رزرو بتواند به آرامی اقتصاد را به سمت یک مسیر پایدار کند کند. اما اگر افزایش قیمت سریع باقی بماند، راهنمای ضد گرمای بیش از حد فدرال رزرو این است که آسیب اقتصادی وارد کند.

این باعث می شود تورم – که در سریع ترین سرعت خود در 40 سال گذشته است – بار بزرگی بر دوش دولت بایدن باشد که رئیس جمهور بارها سه شنبه شب آن را به عنوان “اولویت اصلی” خطاب کرد. این امر با تضعیف چک های حقوقی و ایجاد شوک چسبنده به مصرف کنندگانی که سعی در خرید خواربار، مبل یا ماشین های دست دوم دارند، اعتماد مصرف کننده را تضعیف می کند. این راه حل ممکن است شروع به جلوگیری از بهبود اقتصادی قوی کند، زیرا دموکرات ها سعی می کنند دوباره آنها را برای رای دهندگان انتخاب کنند.

جیسون فورمن، اقتصاددان دانشگاه هاروارد و یکی از مقامات اقتصادی سابق کاخ سفید در دوران دولت اوباما، گفت: «بزرگترین مشکل پرزیدنت بایدن این است که هیچ راه خوبی برای ارسال پیام های تورم وجود ندارد. او کار زیادی نمی تواند در مورد آن انجام دهد، اما نمی تواند بلند شود و بگوید: “تنها راه حل اینجا صبر و فدرال رزرو است.”

آقای فورمن گفت در حالی که نوع راه‌حل‌هایی که رئیس‌جمهور ارائه کرده است – ایده‌هایی برای بهبود زنجیره‌های تامین و گسترش فرصت‌های نیروی کار – “چیزهای درست” برای مدیریت هستند، ملت نباید “توهم داشته باشد که چیزهای زیادی اضافه می‌کند.” از نظر افزایش قیمت سریع خنک کننده.

بایدن گفت که دولت او “سرکوب” هزینه های حمل و نقل را که در طول همه گیری همه گیر افزایش یافته است، آغاز خواهد کرد. او خاطرنشان کرد که دولت می‌خواهد هزینه داروهای تجویزی را کاهش دهد که این امر باعث تقویت مداوم او می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا