بازرگانی

بایدن در مورد تشدید چالش های زنجیره تامین با رهبران گروه 20 بحث می کند

یک کشتی باری در حالی که در 13 اکتبر 2021 به بندر بایون، نیوجرسی می رود، زیر پل بایون حرکت می کند.

اسپنسر پلات | گتی ایماژ

انتظار می‌رود که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار آخر هفته با رهبران بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان، اختلالات در زنجیره تامین جهانی و افزایش قیمت انرژی را برجسته کند.

قرار است روز شنبه، بایدن در مجمع سالانه «گروه بیست» با اشاره به 20 اقتصاد بزرگ که بیش از 80 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی و 75 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهند، شرکت کند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، در گفتگو با خبرنگاران در عرشه ایر فورس وان در مسیر رم گفت که بایدن قرار است با رهبران جهان یک نشست زنجیره تامین برگزار کند. هدف این طرح بحث راه هایی است که دولت ها می توانند از طریق آن نقاط فشار را در سیستم تجارت جهانی کاهش دهند.

هاوارد استوور، استاد روابط بین‌الملل در دانشگاه نیوهون، توضیح داد: «اقتصاد جهانی قطعاً در جلو و محور قرار خواهد گرفت، زیرا همه‌گیری همچنان بر بهبود اقتصادی تأثیر می‌گذارد. وی افزود: «چگونگی واکنش کشورها به صورت هماهنگ یا مستقل، موضوع مهمی در گروه 20 خواهد بود».

زنجیره تامین جهانی – که قبلاً توسط همه‌گیری مختل شده است – همچنان بار سنگین افزایش تقاضای مصرف‌کننده، کمبود نیروی کار و تاخیر در تولید در خارج از کشور، افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل و تورم را تحمل می‌کند.

مایکل فرومن، نایب رئیس و رئیس رشد استراتژیک مسترکارت، توضیح داد که چالش‌های زنجیره تامین جهانی “ابتکاری بسیار بالا در دستور کار خواهد بود.”

فرومن که به مدت چهار سال به عنوان نماینده تجاری رئیس جمهور باراک اوباما خدمت کرده است، افزود که بایدن این فرصت را خواهد داشت که بدون اشتراک در صحنه با رئیس جمهور چین، شی جین پینگ یا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که در آن حضور ندارند، گفتگوها را رهبری کند.

نه تنها ایالات متحده به میز مذاکره بازگشته است، بلکه یکی از نقاط قوت سیاسی بایدن تعامل غیر رسمی با رهبران است. او در طول دوران کاری خود در سنا و همچنین معاون رئیس جمهور و اکنون رئیس جمهور در این نوع گفتگوهای غیررسمی با رهبران شرکت داشته است. با عدم حضور دو رهبر کلیدی دیگر، به نظر می رسد که ایالات متحده رهبری خود را مجدداً تأیید می کند و تعامل خود را به شیوه ای مؤثر مجدداً تأیید می کند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در 25 اکتبر 2021، سخنانی در مورد دستور کار برای بازسازی زیرساخت های بهتر در مجتمع حفاظتی NJ TRANSIT Meadowlands در کرنی، نیوجرسی، ایالات متحده ارائه می کند.

جاناتان ارنست | رویترز

رقص دیپلماتیک بایدن در نشست گروه 20 در رم، که سال گذشته مجازی شد، در پی خروج شرم آور آمریکا از افغانستان و یک جدال دیپلماتیک خیره کننده با فرانسه، قدیمی ترین متحد واشنگتن صورت گرفت.

بایدن قبلاً متعهد شده بود که اتحادها را از طریق دیپلماسی ترمیم کند و موقعیت رهبری واشنگتن را در صحنه جهانی پس از سال ها سیاست “اول آمریکا” که توسط سلف جمهوری خواه او، دونالد ترامپ دنبال می شد، بازگرداند.

تام بلاک، استراتژیست سیاست واشنگتن در Fundstrat توضیح داد.

بلاک اضافه کرد: «او برخلاف پرزیدنت ترامپ، در برخورد با رهبران خارجی احساس راحتی می‌کند و سال‌ها ریاست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان را بر عهده داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا