بازرگانی

بایدن با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و لایل برینارد با نزدیک شدن به تصمیم گیری برای نامزدی دیدار می کند.

لایل برینارد، فرماندار فدرال رزرو آمریکا به همراه جروم پاول و استنلی فیشر، فرمانداران فدرال رزرو.

اندرو هریر | بلومبرگ | گتی ایماژ

به گفته یک فرد آشنا، رئیس جمهور جو بایدن با جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و لیل برینارد، رئیس جمهور این هفته، در حالی که دولت تصمیم می گیرد چه کسی برای رهبری بانک مرکزی برای چهار سال آینده نامزد شود، دیدار کرد.

پاول و برینارد که به طور جداگانه با بایدن ملاقات کردند، به عنوان دو نامزد محتمل برای رهبری قدرتمندترین بانک مرکزی جهان، که نرخ بهره را تعیین می کند، برای کنترل تورم کار می کند و بر بزرگترین بانک های کشور نظارت می کند، دیده می شود.

این شخص به CNBC گفت که رئیس جمهور تصمیم نهایی در مورد اینکه چه کسی فدرال رزرو را رهبری خواهد کرد، نگرفته است. واشنگتن وال استریت انتظار دارد یک گزینه در روزهای آینده وجود داشته باشد.

سنای تحت کنترل دموکرات ها احتمالاً یکی از نامزدهای ریاست فدرال رزرو را تایید خواهد کرد. پاول جمهوری خواه می تواند با مقاومت ترقی خواهان روبرو شود و برینارد دموکرات با مخالفت حزب جمهوری خواه روبرو خواهد شد.

انتظار می رود پاول حداقل از چند دموکرات میانه رو و تقریباً از هر سناتور جمهوری خواه به عنوان تأییدی بر موضع ثابت خود در فدرال رزرو حمایت کند.

پوشش سیاسی CNBC را بیشتر بخوانید:

بانک مرکزی در بهار 2020 اقتصاد ایالات متحده را با پول نقد پر کرد تا با افزایش ناگهانی بیکاری و رکود ناشی از شیوع کووید-19 در ایالات متحده مبارزه کند و سیاست پولی بزرگ وال استریت به ثبات بازارهای مالی و حفظ سود بستگی دارد. نرخ پایین .

اگر برینارد به عنوان صندلی انتخاب نشود، به طور گسترده ای پیشتاز برای یک پست معاون رئیس جمهور برای یک شغل نظارتی شناخته می شود. در این نقش، برینارد به یکی از رگولاتورهای بانکی پیشرو و معاون ارشد رئیس جمهور تبدیل خواهد شد.

برخی از دموکرات‌های مترقی از نامزدی او حمایت می‌کنند و استدلال می‌کنند که پاول به اندازه کافی به فدرال رزرو در مورد مسائلی مانند اثرات اقتصادی تغییرات آب و هوایی یا نابرابری درآمد فشار نیاورده است.

سناتور الیزابت وارن از ماساچوست مترقی در ماه سپتامبر گفت که ترک پاول به عنوان رئیس جمهور یک اشتباه است. او افزود که عقب نشینی اخیر فدرال رزرو از مقررات بانکی، رئیس بانک مرکزی را به “مردی خطرناک” تبدیل کرده است.

در اوایل این هفته، فدرال رزرو اعلام کرد که شروع به کاهش خرید منظم دارایی های مورد استفاده برای کمک به تحریک اقتصاد در طول همه گیری خواهد کرد.

بانک مرکزی از بهار 2020 120 میلیارد دلار اوراق خزانه و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن خریداری کرده است تا اطمینان حاصل کند که بازارها به راحتی به نقدینگی دسترسی دارند و نرخ های بهره را متوقف می کند.

نگفت که چه زمانی افزایش نرخ ها را آغاز خواهد کرد و انتظار نمی رود حداقل برای چند ماه این کار را انجام دهد.

Kayla Tauch از CNBC در این گزارش مشارکت داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا