بازرگانی

بایدن از رشد قوی استقبال می کند، مجلس نمایندگان را مجبور به تصویب دستور کار می کند

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در تاریخ 5 نوامبر 2021، در مورد گزارش مشاغل اکتبر از اتاق غذاخوری کاخ سفید در واشنگتن دی سی اظهاراتی را ارائه می دهد.

برندان اسمیلوفسکی | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

پرزیدنت جو بایدن روز جمعه گزارش مشاغل اکتبر را ستود و گفت که افزایش شدید اشتغال و کاهش نرخ بیکاری دلیلی بر کارآمد بودن برنامه اقتصادی اوست.

اخبار مثبت مشاغل در حالی منتشر شد که مجلس نمایندگان روز جمعه برای تصویب قانون محلی امضا شده بایدن تلاش کرد: 1.75 تریلیون دلار برای هزینه های اجتماعی، صورتحساب انرژی پاک و بسته زیرساختی 1 تریلیون دلاری.

رشد شغلی قوی و پیروزی بالقوه قانونگذاری به سختی می تواند در زمان مهمتری برای رئیس جمهور اتفاق بیفتد. علیرغم افزایش‌های شغلی اخیر، تورم و بحران زنجیره تامین جهانی همچنان بر احساسات بسیاری از آمریکایی‌ها درباره اقتصاد حاکم است.

بایدن از کاخ سفید گفت: «کارهای زیادی باید انجام شود». ما هنوز باید به هزینه هایی که خانواده های آمریکایی با آن مواجه هستند رسیدگی کنیم. اما این بهبود سریع‌تر، قوی‌تر، عادلانه‌تر و گسترده‌تر از چیزی است که تقریباً هر کسی می‌توانست انتظارش را داشته باشد.»

وزارت کار روز جمعه گفت: بازار کار ایالات متحده در ماه اکتبر مجدداً سقوط کرد و حقوق و دستمزد غیرکشاورزی بیش از حد انتظار افزایش یافت در حالی که نرخ بیکاری به 4.6٪ کاهش یافت.

تعداد حقوق و دستمزدهای غیرکشاورزی 531000 نفر در ماه افزایش یافت، در حالی که داوجونز 450000 برآورد کرده بود. پیش بینی می شد نرخ بیکاری به 4.7 درصد کاهش یابد.

بایدن با اشاره به لایحه امداد کووید-19 که در اوایل سال جاری توسط کنگره تصویب شد، گفت: «پیش از اینکه ما با کمک مالی ایالات متحده موافقت کنیم، پیش‌بینی‌کنندگان گفتند که رسیدن به نرخ بیکاری 4.6 تا پایان سال 2023 طول می‌کشد. امروز، دو سال زودتر از آنچه پیش‌بینی‌کنندگان انتظار داشتند، به این نرخ رسیدیم.»

حقوق و دستمزد خصوصی نیز قوی‌تر بود و 604000 شغل افزایش یافت، زیرا از دست دادن 73000 شغل دولتی خبر را پایین آورد. افزایش ماه اکتبر نشان‌دهنده یک بازگشت شدید نسبت به سپتامبر است، زیرا 312 هزار شغل پس از برآورد اولیه 194K برآورد شده توسط اداره آمار کار، شاهد تجدید نظر صعودی قابل توجهی در گزارش روز جمعه بود.

پوشش سیاسی CNBC را بیشتر بخوانید:

اعداد غیرمنتظره اشتغال قوی همچنین نشان دهنده افزایش مداوم نرخ واکسیناسیون کووید در ایالات متحده است. به گفته کاخ سفید، تا اواسط اکتبر، 77 درصد از آمریکایی‌های واجد شرایط حداقل یک دوز از واکسن را دریافت کرده بودند.

بایدن گفت: «برای اینکه اقتصاد ما به طور کامل بهبود یابد، باید به افزایش سطح واکسیناسیون و کاهش کووید ادامه دهیم.»

طبق داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، با افزایش نرخ واکسیناسیون در پاییز امسال، شیوع واریانت دلتا بسیار مسری کاهش یافته است، از میانگین 153000 مورد جدید در روز در اواخر جولای به حدود 67000 مورد در ابتدای نوامبر. .

بایدن روز جمعه استدلال کرد که صورتحساب هایش تورم را کاهش می دهد و علی رغم سایر تحولات مثبت، بر دیدگاه آمریکایی ها نسبت به اقتصاد سایه افکنده است.

او گفت: «اگر مشکل شماره یک شما هزینه زندگی است، اولویت اول شما باید تصویب این قوانین توسط کنگره باشد.

اما بسیاری از اقتصاددانان …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا