رمز ارز

بانک مرکزی روسیه مدعی است جایگزینی برای سوئیفت آماده است

منبع: AdobeStock / 999xy

روس ها بانک مرکزی او در مورد سوئیفت جایگزین خود صحبت می کند، زیرا آنها سعی می کنند خودشان بدون مسیری به شبکه بانکی بین المللی پیش بروند.

با توجه به اینکه کشورهای غربی و متحدان آنها پس از مقاومت اولیه کشورهایی مانند آلمان، سوئیفت را برای بانک‌های روسیه ممنوع کرده‌اند، تاس گزارش می‌دهد که الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی، آنچه را که سیستم انتقال پیام مالی (ترجمه تحت اللفظی، مخفف روسی: SPFS) می‌خواند را یک سیستم می‌داند. جایگزینی مستقیم برای SWIFT. .

این سازمان مدعی شد در حالی که در حال حاضر “عمدتاً بانک های روسیه و بلاروس” عضویت این سیستم را تشکیل می دهند، تعدادی از بانک های قرقیزستان، ارمنستان، تاجیکستان، کوبا و قزاقستان قبلاً به آن ملحق شده اند.

نابیولینا افزود که “شرکت کنندگان در بازارهای مالی خارجی” همچنین “فرصت پیوستن به نسخه روسی سوئیفت” را دارند.

نابیولینا پس از جلسه ای با هیئت مدیره بانک صحبت می کرد و به نقل از او گفت:

ما یک سیستم پیام رسانی مالی به نام SPFS داریم که می تواند جایگزین SWIFT به صورت محلی شود. شرکت کنندگان خارجی می توانند به آن بپیوندند. ما زیرساخت‌های مالی داخلی را توسعه داده‌ایم، بنابراین به آرامی به کار خود ادامه خواهد داد.»

در رسانه‌های اجتماعی، برخی گفته‌اند که روسیه – که چندین سال است در مورد توسعه جایگزین سوئیفت صحبت می‌کند – از سال 2014 که تحت تحریم‌های اقتصادی قرار گرفت، روی جایگزین بانکی کار می‌کند.

یک ناظر در توییتر خاطر نشان چرخ های SPFS “در سال 2014” روشن شدند، “زیرا روسیه قبلا دیده است [a SWIFT ban] در.”

در واقع همانطور که Cryptonews.com گزارش سال گذشته، آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته دومای دولتی (پارلمان) در مورد بازارهای مالی و رئیس شورا اتحادیه بانک های روسیهتلاش برای «حذف تدریجی دلار آمریکا» بخشی از «برنامه اقتصادی بلندمدت کرملین» است.

TASS خاطرنشان کرد که اولین آزمایش‌های SPFS در سال 2014 انجام شد و در حالی که این شبکه با سوئیفت قابل همکاری است، می‌توان از آن به طور کامل مستقل از دومی استفاده کرد.

این خبرگزاری دولتی افزود: «در ابتدا، فقط برای کاربران داخلی روسیه در نظر گرفته شده بود، اما تا آوریل 2021، بیش از 20 بانک بلاروسی به یکدیگر متصل شدند.

این رسانه افزود که “شرکت های بانک های بزرگ روسی در آلمان و سوئیس” به SPFS دسترسی دارند و “مذاکرات در حال انجام است” تا تسویه حساب SPFS “با چین” امکان پذیر شود.
___
بیشتر بدانید:
جنگ اوکراین به بازارهای پیش بینی نیز رسیده است
بازارهای سنتی، زیان ارزهای دیجیتال و بورس مسکو امروز با آغاز مذاکرات کیف و مسکو باز نمی شود.

کمک های ارز دیجیتال به اوکراین نزدیک به 20 میلیون دلار است

به زودی صرافی های ارزهای دیجیتال ممکن است مجبور شوند کاربران روسی را ممنوع کنند – مدیر عامل Kraken
– روس‌ها روبل را کنار می‌گذارند، بانک مرکزی به سرعت وارد می‌شود که ویرانی در پیش است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا