تکنولوژی

بازی های Play-To-Ears برای رشد سریع با موانعی روبرو هستند

الکسیس اوهانیان، یکی از بنیانگذاران Reddit، اخیراً وقتی در پادکست «Where It Happens» خود پیش‌بینی کرد که بازی‌های سودآور 90 درصد بازار بازی را در عرض پنج سال تصاحب خواهند کرد، در دنیای بازی‌ها کمی تعجب کرد.

اوهانیان در پادکست اعلام کرد که “نود درصد مردم بازی را انجام نمی دهند مگر اینکه در آن زمان به درستی رتبه بندی شود”.

او ادامه داد: «در پنج سال دیگر، شما واقعاً قدر زمان خود را به درستی خواهید دانست و به جای اینکه برای تبلیغات پول درآورید، یا فریب خورده باشید تا برای خرید چکش‌های احمقانه‌ای که واقعاً مالک آنها نیستید دلار به دست آورید، برخی بازی‌ها را روی آن‌ها انجام می‌دهید. زنجیره یک بازی معادل است که به همان اندازه سرگرم کننده خواهد بود، اما در واقع ارزش کسب خواهید کرد و شما محصول محصول خواهید بود.”

بازی‌های Play-to-Ears معمولاً به جای توکن‌ها از ارز دیجیتال برای پاداش‌ها و درآمدهای درون بازی استفاده می‌کنند. معروف ترین عنوان بازی Axie Infinity است، یک بازی به سبک پوکمون که در آن Axies را می توان با ارز دیجیتال Ronin خرید و فروخت.

مایکل اینو، تحلیلگر اصلی در ABI Research توضیح داد در زمانی که بازی برای کسب درآمد در حال افزایش است، بیشتر هیجان و علاقه به فرصت‌های آینده مربوط می‌شود تا تغییرات در مدل‌های کسب‌وکار فعلی بازی.

او به TechNewsWorld گفت: «بزرگ‌ترین فرصت از هیاهوی فراجهانی‌های اطراف به دست می‌آید، جایی که کالاهای دیجیتال مانند کالاهای فیزیکی در دنیای واقعی به دست می‌آیند، خرید و فروش می‌شوند.

او گفت: «بازی‌ها یک نقطه ورود طبیعی هستند زیرا از قبل مجازی و سه بعدی هستند، و بازیکنان عادت دارند با دارایی‌ها و آیتم‌های مجازی سر و کار داشته باشند، بنابراین قطعا پتانسیل رشد قوی وجود دارد».

پیش بینی خوش بینانه

راس روبین، تحلیلگر اصلی در Reticle Research، یک شرکت مشاوره فناوری مصرف کننده در شهر نیویورک، توضیح داد که در طول سال ها، آزمایش های متعددی برای وادار کردن مردم به انجام انواع کارها، مانند تماشای تبلیغات یا بازی کردن، انجام شده است.

او به TechNewsWorld گفت: «پرداخت معمولاً به یک ارز خاص است که می توان آن را با جوایز مبادله کرد. “بازی برای بردن، گسترش آن است.”

وی ادامه داد: با این حال، ارزهای دیجیتال بیشتر از ارزهای اختصاصی پذیرفته شده است. همچنین اجازه می دهد تا کاری را انجام دهید که انجام آن در گذشته بسیار دشوار بود. تراکنش های خرد را فعال می کند. این ممکن است بازی برای سود را عملی‌تر از گذشته کند، اما هنوز پویایی‌های چالش برانگیز زیادی در جریان است.»

او تاکید کرد که پیش بینی های اوهانیان “بیش از حد بالا” بود.


او گفت: “بخش بزرگی از بازار را بازیکنان معمولی تشکیل می دهند – افرادی که در حال انجام یک بازی با تلفن همراه خود در حالی که منتظر قطار، آسانسور یا در اتاق انتظار هستند.”

او خاطرنشان کرد: “این بازتابی اساسی از مدل بسیار سودآوری است – خریدهای درون برنامه ای – که در آن پول به سمت دیگر جریان دارد، به سمت توسعه دهندگان و شرکت های بازی.”

Chirag Upadhyay، تحلیلگر صنعت در Strategy Analytics، یک شرکت تحقیقاتی، مشاوره و تجزیه و تحلیل جهانی، افزود: «این بسیار خوش بینانه است.

او به TechNewsWorld گفت: «توسعه دهندگان و شرکت های بازی در تلاش هستند تا از نرم افزار درآمد کسب کنند. “این کار را از بین خواهد برد.”

او گفت: «توسعه‌دهنده‌ها و شرکت‌های بازی‌سازی علاقه زیادی به این مدل ندارند، مگر اینکه فرصتی عالی برای کسب درآمد به آنها بدهد.»

مقاومت توسعه دهنده

مارک ان. وینا، رئیس و تحلیلگر اصلی در…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا