بورس

بازارهای سهام امارات از دوشنبه تا جمعه به هفته معاملاتی تبدیل می شوند | اخبار تجارت و اقتصاد

پس از اینکه امارات متحده عربی تصمیم گرفت هفته کاری خود را با استانداردهای جهانی هماهنگ کند تا سرمایه‌گذاری و تجارت بین‌المللی را بسیج کند، بورس‌های سرمایه تجاری خاورمیانه به زودی از دوشنبه تا جمعه فعالیت خواهند کرد.

عبدالرحمن الاعور، مدیر کل اداره فدرال منابع انسانی دولت، روز چهارشنبه در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت که بخش مالی اولین ذینفع از اقدام امارات متحده عربی برای کناره گیری از هفته کاری در خاورمیانه خواهد بود. یکشنبه تا پنجشنبه.

العوار گفت: «بخش بانکی و مالی از این موضوع منتفع خواهند شد، زیرا ما در حال از بین بردن شکاف آخر هفته قبلی هستیم. ما اکنون با اقتصادهای جهان متحد شده ایم.»

امارات متحده عربی در حال اتخاذ شیوه های تجاری جدید است زیرا به دنبال تغییر موقعیت خود به عنوان یک مرکز تجاری جهانی و جلوگیری از رقابت فزاینده منطقه ای قدرت قدرتمند عربستان سعودی است. این رقابت، امارات متحده عربی را به سرعت بخشیدن به تغییرات با هدف جذب استعدادهای خارجی و تقویت روابط تجاری خارج از خاورمیانه، از جمله شرایط اقامت راحت تر، تشویق کرده است.

هفته کاری جدید 4 1/2 روزه که شامل ساعات اختصاری روز جمعه، روز مقدس اسلام است، برای بخش دولتی اعمال می شود. اما با توجه به اینکه مدارس تقریباً از این روند پیروی می کنند، احتمالاً زمان زیادی است که بخش خصوصی با هم کنار بیاید.

بر اساس این تغییر، بورس های دولتی در دبی و ابوظبی از 3 ژانویه بین ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر از دوشنبه تا جمعه فعالیت خواهند کرد. ساعت معاملات تغییر نخواهد کرد.

العوار گفت: «جمعه یک روز کاری کامل برای بازارهای سهام خواهد بود. تصمیم برای سرمایه گذاری در رقابت پذیری اقتصاد امارات و افزایش بهره وری گرفته شد.

اپراتورهای بازار در امارات قبلاً تغییراتی را در ماه های اخیر اعمال کرده اند، از جمله افزایش ساعات معاملاتی و ارائه مشوق هایی برای شرکت ها برای فروش سهام به مردم.

در حالی که تغییر ساعات بازار سهام، امارات متحده عربی را با سایر نقاط جهان همسو می‌کند، اما از رقبای منطقه‌ای مانند عربستان سعودی نیز فاصله می‌گیرد و معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را مجبور می‌کند تا این دو را در زمانی که شیوه‌های تجاری در سراسر جهان رواج داشته است، متعادل کنند. توسط این بیماری همه گیر شکسته شده است. بورس عربستان سعودی، بزرگترین بورس خاورمیانه، از یکشنبه تا پنجشنبه معامله می شود.

خالد الحسن، مدیر عامل بورس عربستان سعودی در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ گفت که شکاف یک روزه بین بازار عربستان و سایر نقاط جهان باعث نگرانی سرمایه گذاران بین المللی نمی شود.

اسب گفت: “با این حال، ما به دقت تغییرات اطراف خود، از جمله ساعات معاملاتی، از جمله روزهای معاملاتی خود را زیر نظر داریم.” این تصمیمی است که دولت باید آن را ارزیابی کند.»

در اسرائیل که رسماً از یکشنبه تا پنجشنبه به هفته می‌پیوندد، یک بخش فناوری قوی از چنین تغییری استقبال می‌کند. کارمندان آن اغلب خود را شش روز در هفته مطابق با برنامه کشور خود و مشتریان و شرکای خارج از کشور می بینند.

Avi Eyal، شریک مدیریت Entrée Capital، یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر که در چهار شرکت امارات متحده عربی سرمایه گذاری کرده است، گفت:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا