رمز ارز

بازارهای سنتی، زیان ارزهای دیجیتال و بورس مسکو امروز با آغاز مذاکرات کیف و مسکو باز نمی شوند.

میکولایف، اوکراین منبع: ویدئو کلیپ، یوتیوب / سی ان ان

بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و سایر دارایی‌های مهم ارزهای دیجیتال صبح روز دوشنبه در اروپا ضررهای خود را کاهش دادند، زیرا معاملات آتی به کاهش باز برای وال استریت اشاره کرد، دارایی‌های مالی روسیه سقوط کرد و دلار آمریکا در برابر بیشتر افزایش یافت. سایر ارزهای کاغذی در همین حال، تحلیلگران هشدار دادند که فدرال رزرو آمریکا فدرال رزرو ممکن است مجبور شود مسیر خود را تغییر دهد و سیاست پولی خود را کاهش دهد.

در همین حال، در حالی که کیف به دنبال آتش بس فوری و خروج تمام نیروهای روسیه از اوکراین است، هیئت هایی از کیف و مسکو امروز در حال گفتگو در مورد مرز اوکراین و بلاروس هستند.

در ساعت 11:15 UTC، بیت کوین به 38375 دلار رسید که در 24 ساعت گذشته 2.6 درصد کاهش داشت و این هفته بدون تغییر بود. در همین حال، ETH با 6.1 درصد کاهش در روز و بدون تغییر در این هفته، با 2638 دلار معامله شد.

در همین حال، معاملات آتی S&P 500 ایالات متحده به باز شدن شاخص سهام مهم 1.3 درصد کمتر از بسته شدن روز یکشنبه اشاره کرد، زیرا نگرانی ها در مورد پیامدهای مالی جنگ در اوکراین و تحریم ها علیه روسیه افزایش یافته است.

در روسیه، جایی که بازار سهام در آستانه آخر هفته به شدت سقوط کرد، طبق بیانیه‌ای که از سوی این شرکت منتشر شد، جلسه اولیه معاملات روز دوشنبه لغو شد. بورس اوراق بهادار مسکو. از زمان نوشتن این خبر، بازار همچنان بسته است و بانک مرکزی روسیه تأیید کرده است که تا پایان روز به همین شکل باقی خواهد ماند. ساعات کار فردا باید صبح تا ساعت 9 صبح به وقت محلی اعلام شود.

تنها سهام روسی که در مبادلات خارجی معامله می شوند در حال حاضر اشاره ای به نحوه ارزش گذاری برخی از شرکت های بزرگ روسی در حال حاضر می دهند.

بسته شدن بازار سهام روسیه پس از آن اتفاق می افتد بانک روسیه بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که به شرکت‌های حرفه‌ای در بازار سهام دستور داده است که اجرای کلیه دستورات توسط نهادهای خارجی را متوقف کنند.

شاید تعجب آور باشد که بیت کوین، که این روزها عموماً به عنوان یک دارایی پرریسک مرتبط با سهام تلقی می شود، صبح روز دوشنبه در معاملات اروپا برخی از ضررهای خود را در 24 ساعت گذشته کاهش داد.

از پایین ترین سطح حدود 37000 دلاری که در روز یکشنبه مشاهده شد، BTC صبح روز دوشنبه در اروپا با بالاترین قیمت 38672 دلار معامله شد که بیش از 4 درصد نسبت به پایین ترین حد خود افزایش داشت.

یکی از اعضای محبوب جامعه کریپتو در پاسخ به عملکرد نسبتا قوی در توییتر نوشت: «جنگ تحت اللفظی نمی‌تواند باعث سقوط بیت‌کوین به زیر 33 هزار شود».

عواقب سریع

عملکرد نسبتاً قوی بیت کوین همچنین در حالی رخ داد که گمانه زنی ها مبنی بر اینکه جنگ در اوکراین ممکن است فدرال رزرو را مجبور به کنار گذاشتن برنامه های خود برای تشدید سیاست های پولی در ایالات متحده کند، تشدید شد.

مطابق با کردیت سوئیس زولتان بوزار، استراتژیست، روسیه را از سیستم پرداخت جهانی مستثنی کرد سریع این امر باعث “پرداخت و اضافه برداشت غول‌پیکر از دست رفته” می‌شود که با شروع بحران مالی جهانی در سال 2008 قابل مقایسه است. در آن زمان، بانک بزرگ ایالات متحده Lehman Brothers خود را نمی تواند به تعهدات خود عمل کند زیرا بانک های تسویه …

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا