تکنولوژی

اینتل Arc را راه اندازی کرد و اکنون ما یک مسابقه سه اسب را داریم

تا هفته گذشته، گرافیک مجزا، قطعات سطح بالا که ممکن است در صورت کار در بازی، CAD/CAM، توسعه هوش مصنوعی، ایجاد متاورس، ویرایش عکس و فیلم، مهندسی، انیمیشن، یا هر زمینه دیگری (مانند مهندسی) مورد نیاز باشد. گرافیک با کارایی بالا، و شما انتخابی از فروشندگان داشتید: AMD که از نظر ارزش و مهمتر از همه پیشتاز بود و Nvidia که تمایل داشت در عملکرد مطلق پیشرو باشد.

در حالی که این دو شرکت اغلب مکان‌هایی را مبادله می‌کنند، میدان جنگ بین آنها به خوبی مشخص شده است، اما هر دو نفوذ به بخش لپ‌تاپ را کاهش داده‌اند، زیرا تمرکز روی لپ‌تاپ‌ها، حداقل تا زمان همه‌گیری، کارایی و عمر باتری بوده است.

اینتل در لپ‌تاپ‌ها غالب بود، اما نه با گرافیک مجزا. بنابراین، دارای گرافیک یکپارچه با عملکرد بسیار پایین تر بود. می‌توانید ایستگاه‌های کاری موبایل گران‌قیمت، لپ‌تاپ‌های بازی با گزینه‌های GPU، یا برخی از نوت‌بوک‌های تجاری که دارای ارتقای GPU هستند، تهیه کنید، اما بسیاری از لپ‌تاپ‌ها از گرافیک سطح ابتدایی اینتل استفاده می‌کنند.

بنابراین اینتل لپ‌تاپ‌ها را با ارائه اولیه Arc خود هدف قرار داد، زیرا این مسیر در بازاری که شرکت در حال حاضر بر آن تسلط دارد، بسیار آسان‌تر است، برخلاف رقابت با کارت‌های GPU در بازار دسکتاپ – یا حتی ایستگاه‌های کاری موبایلی که نیاز به گواهی‌نامه‌های نرم‌افزاری دارند – یا پلتفرم‌های بازی که شرکت‌های بازی‌سازی دارند. برای دستیابی به عملکرد بالاتر به پشتیبانی مستقیم سخت افزاری نیاز دارید.

بیایید در مورد گرافیک Intel Arc-Series صحبت کنیم، سپس با محصول هفته من، مانیتور کنفرانس 34 اینچی HP، پایان دهیم.

اهمیت گرافیک گسسته

اگر گیمر هستید یا از لپ‌تاپ خود برای کار بر روی پروژه‌های گرافیکی یا هوش مصنوعی استفاده می‌کنید، روی گرافیک‌های مجزا زندگی می‌کنید زیرا گرافیک یکپارچه به اندازه کافی خوب نیست. این معمولاً شما را به سمت مجموعه‌ای از لپ‌تاپ‌های گران‌تر، مانند بازی متمرکز یا پلت‌فرم‌های کاری گران‌قیمت سوق می‌دهد.

گرافیک برای محصول تجاری شما ضروری است، و اگر بازی می‌کنید، یک GPU می‌تواند زمان شما را در هدف، توانایی شما برای دیدن بازیکنان ارواح یا شخصیت‌های غیرقابل بازی بیشتر بهبود بخشد و به طور بالقوه مزیت رقابتی بزرگی به شما می‌دهد.

اخیراً، کارت‌های گرافیک مجزا شروع به تبدیل بازی‌های قدیمی‌تر به HD کرده‌اند، که آنها را بیشتر شبیه بازی‌های فعلی و در نتیجه بازی سرگرم‌کننده‌تر می‌کند. آن‌ها می‌توانند برخی از محتوای ویدیویی را به همان روش ارتقا دهند و علاقه به پردازنده‌های گرافیکی مجزا را افزایش دهند.

کاربران اغلب حق انتخاب داشتند. آن‌ها می‌توانند آن عملکرد فوق‌العاده را روی یک رایانه رومیزی داشته باشند، اما خیلی متحرک نیستند، یا می‌توانند از موبایل بودن و عمر باتری طولانی آن چشم‌پوشی کنند. اما با گذشت زمان، AMD و Nvidia هر دو عملکرد پردازنده‌های گرافیکی خود را بهبود بخشیده‌اند.

با این حال، با لپ‌تاپ‌ها، گرافیک یکپارچه اینتل به دلیل هزینه و مزایای عمر باتری، اغلب ترجیح داده می‌شود. بنابراین، بسیاری از ما یک کامپیوتر رومیزی برای بازی داریم و یک لپ تاپ در مواقعی که نیاز داریم…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا